Lenovo g500 0xc0000185 sorunu

WooBost

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar öncellikle. Elimde lenovo g500 bulunmakta. Siyah ekran sorunuyla karşılaşıyordum ve hiçbirşekilde bilgisayara giremiyordum. Sadece safe modda girebiliyordum. Bilgisayar benim elimde değildi ve arkadaşım Windows 7 yüklemeye çalışmış. Ama C'yi yani Windows 8.1'in yüklü olduğu yeri restore etmiş ama GPT olduğu için Windows 7 yüklemeyi becerememiş. Ben de şu an hiçbirşey yapamıyorum yardımcı olur musunuz ? 2 hafta gibi bir sürede bu problemi çözmem gerek.

Edit: Hata raporunu şimdi farkettim 0xc000000f sanırım disk zarar görmüş :/ Servise götürmek gerekli elbet ama gidip gelmesi benim için çok uzun bir süre sayılabilir. Yinede bir fikri olan varsa yazarsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle her gördüğü bilgisayara 7 kurmaya çalışan zeki arkadaşına benden selam söyle. UEFI nedir onu bir öğrensin, ondan sonra da elindeki Windows 7 DVD'lerini çöpe atsın.

Sabit disk bozuk değilse buradan 8.1 64 Bit kurabilirsin UEFI modunda, GPT uyumlu:

Windows 8.1 RTM Türkçe İndirme Bağlantıları

Disk bozuksa ve serviste 2 hafta geçirmek istemiyorsan da çözümü var: bir tane 120 GB SSD alırsın.

Hocam öncelikle çok teşekkürler dediğiniz gibi yaptım windows 8.1 olarak tekrar yükleyebildim fakat bilgisayara gerekli şeyleri yüklerken yine aniden siyah ekran belirdi ve açılmıyor sanırım servislik işi var.Yinede teşekkürler yardım için

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı