LENOVO G500 Sierra Kurulum Problemi

DTJ

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar;
Hocam büyük ihtimal senin vermiş olduğun imajı indirmiş bulunmaktayım. @claus
Detaylı bir şekilde problemimi buraya yazıp sizlerden çözüm bekliyor olacağım.
Sistem bilgilerim aşağıda ektedir. Ayrıca Laptopumun modeli LENOVO G500.

8dpqO1.png
aGk9v2.png
YNznyk.png

Öncelikle yaptığım aşamaların adımlarını burada belirtmek istiyorum ki siz nacizane deneyimlerinizle beni yönlendirebilesiniz.

Öncelikle Win32 Disk Manager ile indirdiğim Claus_Sierra 10.12.6.raw dosyasını USB bellleğe boot yaptım.

11.png

Boot yaptıktan sonra USB belleğin içerisine girip onuda atayım istedim.

22.png

Ardından sistemimden boot menüsüne geldikten sonra:

33.jpg

USB HDD: TOSHIBA TRANSMEMORY dediğim takdirde aldığım hata boot0ss error hatası verdi.

44.jpg

Tekrar ardından EFI USB DEVİCE TOSHIBA TRANSMEMORY dediğimde ise bu ekran çıkıyor karşıma. Hangisinden boot yapmak istediğimi soruyor.

55.jpg

İlk seçeneği seçtiğim takdirde bana bu uyarı ekranını veriyor ve herhangi bir işlem yapamıyorum.

66.jpg

Geri kalan diğer tüm bölmeleri işaretlediğim takdirde Windows'u başlatıyor sistem normal bir şekilde açılıyor.
Son olarak USB belleğimi boot ettikten sonra ortalama 14 GB olan bellek bu şekilde boyutu küçülüyor fakat CMD ekranından USB belleği silip tekrardan düzeltebiliyorum. Ama boyut küçüldü diye görmemezlik yapmıyor ve boot ekranında görüyor.

77.png

Son düzenleyen: Moderatör:
@claus hocam merhaba linkten dolayı bazı problemler oluşmuş farkında değildim kusura bakma :)

Yardımın için teşekkür ederim fakat HD4000 için olan Config dosyası ile dene demişsin fakat nasıl yapıldığını bilmiyorum bahsettiğin durumun. Eğer nasıl yapacağıma dair bir rehber varsa veya anlatırsan sevinirim.

Dediğin yöntem olan HD4000 çözümü boot0ss error hatasının çözümü mü olacak yoksa Boot Os X from Install macOS Sierra dediğimde karşıma çıkan hatanın çözümü mü olacak ?

Ayrıca flash belleğin içinde birden fazla HD4000 ile başlayan birçok seçenek var gördüğüm kadarıyla. Ekran çözünürlüğüyle alakalı bir durum sanırsam.

dddddd.PNG
Options..jpg
Options.jpg

HD4000 config dosyasını config.plist olarak değiştir ve EFI klasörünün içinde ki geçerli Config dosyası ile değiştir.

@maestra Hocam dediğin şekilde yaptım. Bilgine sağlık fakat macOS yükle kısmına geldim, ileri dedim ve ardından Guird olarak biçimlendir dedi bana. Tekrar disk izlencesi bölümüne döndüm. Ordan diski sil deyip Guird olarak seçtim. %99 oldu tamamladı ardından yeniden başlattı. Tekrardan boot0ss error hatası verdi. Şimdi tekrar deniyorum. Hatayı tekrar verdiği için izlemem gereken yol nedir ?

Ve @maestra Seninde dediğin gibi HD4000_1366x768.plist uzantılı dosyayı değiştirdim resimde de belirttiğim şekilde bir çok HD 4000 şeklinde birçok şık var. Umarım doğru olanı yapmışımdır ?

Malasef yine aynı şekilde hata verdi. İşlem bitti, yeniden başlattı kendini sistem ve boot0ss eror hatası verdi. @maestra @claus

HD4000_1366x768 şeklinde 2 tane dosya var. İsimlerini Config olarak değiştirik USB/ CLOVER içindeki Config dosyası ile değiştirdiğinden emin ol. HDD büyük ihtimal GPT değildir. Windows 7 kullanıyorsun zaten. HDD' komple GPT'ye çevirmelisin. Zor gelirse direkt olarak Windows 10'u temiz kurulum şeklinde kurarbilirsen daha iyi olur.

Evet HDD, GPT değil MBR.
HDD'de yeni bir bölme açıp orayı GPT'ye çevirip Sierrayı oraya kurmamızın olanağı varmıdır?
Ve başlangıçta yani sistemi yeniden başlattığım zaman her iki işletim sisteminide görme imkanım varmıdır?
Amacım açılış ekranında iki işletim sistemine sahip olmak istediğim arasında geçiş yapabilmek. Böyle birşey mümkün mü? Bir bölümü GPT'ye çevirip diğer bölüm MBR kalacak ve w7 yüklü olacak ama açılış ekranında istediğim işletim sistemini seçme olanağım olabilir mi? @claus

Evet HDD, GPT değil MBR.
HDD'de yeni bir bölme açıp orayı GPT'ye çevirip Sierrayı oraya kurmamızın olanağı varmıdır?
Ve başlangıçta yani sistemi yeniden başlattığım zaman her iki işletim sisteminide görme imkanım varmıdır?
Amacım açılış ekranında iki işletim sistemine sahip olmak istediğim arasında geçiş yapabilmek. Böyle birşey mümkün mü? Bir bölümü GPT'ye çevirip diğer bölüm MBR kalacak ve w7 yüklü olacak ama açılış ekranında istediğim işletim sistemini seçme olanağım olabilir mi? @claus
Maalesef aynı disk üzerinde mümkün değil. Ki zaten şu an Windows10 kullanmak Windows7'den çok daha mantıklı. Temizden GPT üzerine kurulum işinizi kolaylaştıracaktır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı