Lenovo G5070 İncelemesi

Evet arkadaşlar eski bilgisayarım 5-6 sene kullandım . Bilgisayar SAMSUNG R540 idi, bilgisayar 3 sene sorun çıkarmadı sonra çökmeye başladı. En az 6-7 tane format attık ve bilgisayarın tamirine daha para vermek istemedik ve uzun bir araştırmadan sonra laptop almaya karar verdim. Başka bir laptop alacaktım, Media Markt'a gittiğimde bilgisayarın fiyatı sadece 3-4 saatliğine 1.800 TL'den 1.500 TL'ye düşmüştü, özellikleri çok iyiydi bende hiç beklemeden aldım. Şimdi incelemeye geçelim .

Tasarım:
Bilgisayarın karizmatik olduğunu düşünüyorum. Bilgisayarın faresi biraz sola alınsaydı daha iyi olurdu fakat hiç sorun yaşamadım. Hoparlörler bilgisayarın altında duruyor, üst yüzüne alınsaydı tasarımı bozabilirdi.

Ses:
A
nlatacak kelime bulamıyorum, sesi o kadar iyi ki müzik yanınızda çalınıyor gibi çok çok yüksek ses kalitesi var. Dolby® Advanced Audio™ 'lu stereo hoparlörleri ve AMD Radeon ™ R5 M230 2GB 3D'ye kadar grafik işlemcileri sayesinde, göz alıcı ve kesintisiz görseller ile süper bir kullanım sunuyor.

Performans:
En önem
li konulardan biri işlemcisi Intel Core İ5 4210U, 4GB RAM ile desteklenmiş, ekran kartı ise AMD RADEON R5-M230, işlemcisi 1.7 MHz, Turbo Boost ile 2.7 MHz'e kadar çıkıyor, şunu önceden belirteyim MINECRAFT oyununda yüksek FPS almak istiyorsanız size göre FPS ortalaması ise normal oynayacaksanız rahatça 120 FPS'de alırsınız. Serverlarda değişebilir, ortalamasını alırsak 90-100 gibi. Euro Truck Simulator'da Full açtım 90 FPS aldım, normal oyunlar için yüksek derecede yeterli ve Windows 8.1 işletim sistemi var .

Pili çok iyi gidiyor ve ekran çok iyi.

Linki bu arkadaşlar: www.mediamarkt.com.tr: LENOVO G5070 59424325 15,6 inç Core i5-4210U 4 GB 500 GB + 8 GB SSD Windows 8.1 Notebook Siyah Notebook 1600 TL düşmüş koşun bence :D

Son düzenleyen: Moderatör:
CS:GO , GTA IV , Watch Dogs , League of Legend , FarCry4 gibi oyunlarını test edebilme imkanınız varmı ? Bir arkadaşım benden laptop tavsiyesi bekliyor. En azından CS:GO yu test edebilir misiniz ?

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.

CS:GO , GTA IV , Watch Dogs , League of Legend , FarCry4 gibi oyunlarını test edebilme imkanınız varmı ? Bir arkadaşım benden laptop tavsiyesi bekliyor. En azından CS:GO yu test edebilir misiniz ?

Bu kaynakta BF4 Minimum 1024*768 çözünürlükte 38.6 fps. CoD: Ghosts aynı ayarlarda 31 fps. Ne kadar doğru ne kadar yanlış orasını bilemem. Belli başlı oyunlar ve Benchmark testlerini de yazmışlar.

AMD Radeon R5 M230 - Notebookcheck.com Technik/FAQ

Bu videoda da 7:47'den itibaren CS GO gameplay var aynı laptop ile sanırım. Bulabildiklerim bunlar yanlış yönlendirmiş olmayayım @Rammstein24 testleri yaparsa referans olarak kullanabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekran kartı çok zayıf. 1600 TL'ye almazdım ben.
Kardeş bilgisayarı alalı kaç ay geçmiş bir bak ona göre cevap ver zaten bilgisayarı 1400 TL aldım dolar artmış ise ne yapabilirim.
Ekran kartı zayıf falan değil 820M ile neredeyse aynı biraz araştırıp gelseydin iyi olurdu.
ETS 2 oynuyorsan kardeş girme trafiğe üstelik nasıl 30 fps geçmez 50-60 fps civarı oynuyorum ayarlardan gölgeleri kapat her şeyi düşüğe indir sonra çözünürlük arttır daha iyi oluyor.

Bende Lenovo G50-70 kullanıyorum fakat Euro Truck Simulator 2'de en düşük ayarlarda 30 fps'yi geçmiyor.

Senin bilgisayarın i3 işlemcisi ALLAH aşkına şu yorumları okuyup gel.

Kardeş bilgisayarı alalı kaç ay geçmiş bir bak ona göre cevap ver zaten bilgisayarı 1400 TL aldım dolar artmış ise ne yapabilirim.
Ekran kartı zayıf falan değil 820M ile neredeyse aynı biraz araştırıp gelseydin iyi olurdu.
ETS 2 oynuyorsan kardeş girme trafiğe üstelik nasıl 30 fps geçmez 50-60 fps civarı oynuyorum ayarlardan gölgeleri kapat her şeyi düşüğe indir sonra çözünürlük arttır daha iyi oluyor.
Evet neredeyse 1 yıl geçmiş. 820M'de zayıf zaten. Giriş seviyesinin altında. Neyse önemi yok. Zaten alalı epey olmuş.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı