Çözüldü Lenovo G510 macOS Uyumu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Enis Zorbazer

Decapat
Lenovo G510 laptopuma hackintosh kurmak istiyorum. Hangi sürümü kurmalıyım ve kurduktan sonra bütün donanımlarım çalışır mı?

Sistem özellikleri:
  • İşlemci: Intel(R) Core(TM) i5-4200M CPU @ 2.50GHz
  • RAM: 8 GB
  • Ekran Kartı: Intel(R) HD Graphics 4600
  • Harici Ekran Kartı: Amd Radeon R5 M230
  • Broadcom 802.11n Wi-Fi
  • Conexant Smart Audio HD
  • 120 GB SSD

Son düzenleyen: Moderatör:
Grafik kısmında sadece HD4600'ü kullanabilirsiniz. Büyük ihtimalle kendisi çalışır ama çalışmazsa da config dosyasında yapılacak birkaç değişikle çalışacaktır, fakat WiFi ve ses için kesin bir şey söylemek zor bu şekilde. Modellerini de belirtirseniz daha iyi olur. AIDA64 gibi bir programla bu donanımların model numarasını görebilirsiniz. Ama bu ikisinin dışında teknik olarak macOS'in en güncel sürümü Mojave 10.14.3'ü kurabilirsiniz.

Broadcom BCM43142 802.11b/g/n Wireless Network Adapter ve Conexant CX20757 @ Intel Lynx Point PCH - High Definition Audio Controller [C2]
Harici ekran kartını kullanmanın hiçbir yolu yok mu?

Harici ekran kartını kullanmanın hiçbir yolu yok mu?
Dizüstü bilgisayarınızın BIOS'unda Optimus özelliğini devre dışı bırakmanıza izin veren bir seçenek olmadığı sürece bir yolu yok. Öyle olsa bile Radeon R5 M230'u çalıştırabildiğini yazan bir konu göremedim ben.
AppleALC ve Lilu kullanarak ses alabilirsiniz, fakat WiFi kartınız çalışmayacaktır.

Dizüstü bilgisayarınızın BIOS'unda Optimus özelliğini devre dışı bırakmanıza izin veren bir seçenek olmadığı sürece bir yolu yok. Öyle olsa bile Radeon R5 M230'u çalıştırabildiğini yazan bir konu göremedim ben.
AppleALC ve Lilu kullanarak ses alabilirsiniz, fakat WiFi kartınız çalışmayacaktır.
Peki nasıl kurucağım macOS'i ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bizzat kurduğum model. Sadece işlemcisi i7 4700MQ idi. WiFi+BT, Harici ekran kartı, SD Card yuvası hariç her şey çalışacaktır. Bilgisayar BIOS’u Whitelist ile korunduğundan WiFi kartınızı değiştirmenizi önermem. Onun yerine USB olarak bunları kullanabilirsiniz. Kurulumdan önce BIOS’tan harici ekran kartınızı devredışı bırakabilir ve çok rahat kurulum yapabilirsiniz.

Bizzat kurduğum model. Sadece işlemcisi i7 4700MQ idi. WiFi+BT, Harici ekran kartı, SD Card yuvası hariç her şey çalışacaktır. Bilgisayar BIOS’u Whitelist ile korunduğundan WiFi kartınızı değiştirmenizi önermem. Onun yerine USB olarak bunları kullanabilirsiniz. Kurulumdan önce BIOS’tan harici ekran kartınızı devredışı bırakabilir ve çok rahat kurulum yapabilirsiniz.

Hocam Broadcom Wifi'ı aktive etmenin bir yolunu bulabildiniz mi acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı