Lenovo G570 Fiziksel Hasar Sorunu

Engin Özcan

Hectopat
Daha fazla  
Evet dostlar, sanırım 7. yılını tamamlamış veya tamamlamak üzere olan Lenovo G570 dizüstü bilgisayarım açık halde iken klavye bölümünden, sert bir obje fırlatılmak suretiyle fiziksel bir hasar aldı. Hasarı aldığı gibi ekran kapandı, ben menteşe kısmından bir kablonun koptuğunu düşündüm -malum zaten G570'lerde bir menteşe sorunu var, benimkinde de vardı- sonrasında Windows'un tekrar başlatıldığını anladım. Normal bir kapanma yaşamadığı için açılış ekranında nasıl başlatmamı istediğimi sordu. Normal olarak başlat dedim ve Windows başlatıldı. 5 dakika kullandıktan sonra bilgisayarımı kapattım ve dışarı çıktım. Yaklaşık 6 saat sonra eve geldiğimde bilgisayarı yeniden başlatmak istedim ve düğmesine bastım. "Windows başlatılıyor" ekranı normalden aşırı uzun sürdü. Neyse o kısım geçti ve "Hoş geldiniz" faslı da normalden uzun sürdü. Bu sırada elim klavyede iken klavye bölümünün sağ üst kısmından ayrıldığını farkettim. Önemli kısım bu değil elbette. Neyse Windows açıldı, normalden baya uzun bir süre sonra. Chrome'u açmaya yeltendim ve çift tıkladım. Bekliyorum bekliyorum açılmıyor. Bilgisayarım'ı açıp film izlemek istedim ve "Bilgisayarım"a çift tıkladım, bekliyorum bekliyorum açılmıyor. 5 dakika sonra Chrome açıldı, ardından da dosya gezgini. Ben sorunun sebebini anlamıştım. Ama hangi bileşende sorun olduğunu o an çözemedim. Bilgisayarın faresi hiç takılmadan oynatılabiliyor, tıklanma çapılabiliyor ama açmak için bir uygulamayı seçip çift tıkladığınızda açılması epey zaman alıyordu. 19 KB'lık bir belgeyi transfer etmem 10 dakikamı aldı. Bana kalırsa sorun ya anakartta ya da işlemcide. Tabi buraya yazmamın sebebi sizin benden daha iyi bilmeniz ve benim sizin bilgilerinizden faydalanmam. Bu yüzden sorum hasar sizce nerededir ve hasarlı bu bilgisayar bir işime yaramayacağına göre satmak istesem HDD'siz ne kadara, kime satabilirim? Teşekkür ederim.

Hasar HDD'de.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…