Lenovo IdeaPad 3 RTX 3050 ve i5 12. nesil laptop alınır mı?

Hocam ben attığım cihazın i5 12500H- RTX 3050 olanını kullanıyorum ufak tefek eksikler dışında memnunum. Soğutması benim kombinasyonum için gayet iyi ancak i5 12450H için nasıldır bilmiyorum ancak pek fark olacağını sanmıyorum. Mesela 32 derece sıcaklıkta işlemcim 72-80 derece arasında, ekran kartım 70-76 arasında çalışıyor. Bazen işlemcinin 68 derecede çalıştığı bile olabiliyor. Cihazın bana göre önemli 2 eksisi var onlarda ekran parlaklığı az ve benim cihazda 2. SSD soketi 2242 SSD'lere uyumluydu o benim için büyük eksiklik. Siz yine de model kodunu Lenovo'ya bir sorun.

Hocam 2242 takılı olarak gelmiyor muydu? Videolar da hep 2242 olan takılı olarak gözüküyor.

Hocam 2242 takılı olarak gelmiyor muydu? Videolar da hep 2242 olan takılı olarak gözüküyor.

Hocam bende öyle zannedip içini açmadan direkt 2280 siparişi geçtim. SSD geldiğinde takmak için açtığımda 2280 slotunun dolu olduğunu gördüm. Almadan önce Lenovo'yu aramıştım oradaki çalışan "2242 ya da 2280 takabilirsiniz" dedi ama laptopta takılı gelen SSD'nin ve boş Slot'un boyutlarını belirtmedi. Bende slotta 2 tane vida yeri olduğunu düşünüp 2280 siparişi verdim. Ayrıca 2242 takılı olanlar Asya, Avrupa pazarına sürülen ürünler. Sağ olsun Lenovo Türkiye'de 2242 kıtlığı olduğunu bildiği halde bizi düşünüp buraya 2280 takılı göndermiş.

Hocam bende öyle zannedip içini açmadan direkt 2280 siparişi geçtim. SSD geldiğinde takmak için açtığımda 2280 slotunun dolu olduğunu gördüm. Almadan önce Lenovo'yu aramıştım oradaki çalışan "2242 ya da 2280 takabilirsiniz" dedi ama laptopta takılı gelen SSD'nin ve boş Slot'un boyutlarını belirtmedi. Bende slotta 2 tane vida yeri olduğunu düşünüp 2280 siparişi verdim. Ayrıca 2242 takılı olanlar Asya, Avrupa pazarına sürülen ürünler. Sağ olsun Lenovo Türkiye'de 2242 kıtlığı olduğunu bildiği halde bizi düşünüp buraya 2280 takılı göndermiş.

Bende acı gerçeği Lenovo'nun sitesinden öğrendim. Üstelik bende Samsung 970 EVO Plus SSD vardı. Yabancı videolara kanıp aldım üstünede bendeki SSD'yi takarım diye düşünmüştüm ama hayaller yalan oldu maalesef. Belki Samsung'un aşağıdaki 2242 SSD'sini alıp bilgisayara takarak kullanırım ayrıca belki de ek olarak buradaki ürünü de alabilirim bilemedim. Sizde bence M2 SSD kutusu alın en azından elinizdeki boşta kalmasın.

Son düzenleme:
Bende acı gerçeği Lenovo'nun sitesinden öğrendim. Üstelik bende Samsung 970 EVO Plus SSD vardı. Yabancı videolara kanıp aldım üstünede bendeki SSD'yi takarım diye düşünmüştüm ama hayaller yalan oldu maalesef. Belki Samsung'un aşağıdaki 2242 SSD'sini alıp bilgisayara takarak kullanırım ayrıca belki de ek olarak buradaki ürünü de alabilirim bilemedim. Sizde bence M.2 SSD kutusu alın en azından elinizdeki boşta kalmasın.

Hocam attığınız SSD'nin PM991a modelini kullanıyorum. Maalesef bende Lenovo'ya hoş laflar eşliğinde mecburiyetten 2242 kullanmaya başladım. Bu SSD ısınma sorunlu o yüzden bende soğutucu alarak kısmen çözdüm. Ayrıca şu incelememe göz atabilirsiniz.

Hocam attığınız SSD'nin PM991a modelini kullanıyorum. Maalesef bende Lenovo'ya hoş laflar eşliğinde mecburiyetten 2242 kullanmaya başladım. Bu SSD ısınma sorunlu o yüzden bende soğutucu alarak kısmen çözdüm. Ayrıca şu incelememe göz atabilirsiniz.
İncelemenizi okudum hocam elinize sağlık. Dediklerinizi dikkate alarak hareket edeceğim.

Geri
Yukarı