Lenovo Ideapad 300 laptopa hangi ekran kartları takılabilir?

Ekran kartı anakarta BGA olarak takılmış yani değiştirilemez, eğer Riser aygıtı takılır mı diye soruyor isen bence yapma zaten destekler mi bilmiyorum, çünkü dizüstünün mantığına aykırı, kasa topla daha iyi.
s1.PNG

Son düzenleme:
Laptopun işlemcisi iyi performansa sahip değil, eGPU yöntemiyle kullanmak üzere RX 560-460 seviyesinde bir ekran kartı alabilirsin. Fakat biraz ölü yatırım olur, yine de sistem kuracak paran yoksa ve eGPU'yu sisteminin destekleyeceğinden eminsen alabilirsin.

Son düzenleme:
Laptopun işlemcisi iyi performansa sahip değil, eGPU yöntemiyle kullanmak üzere RX 560-460 seviyesinde bir ekran kartı alabilirsin. Fakat biraz ölü yatırım olur, yine de sistem kuracak paran yoksa ve eGPU'yu sisteminin destekleyeceğinden eminsen alabilirsin.
Nasıl emin olabilirim? Ayrıca izlediğim videolarda WİFİ kartını çıkarıyorlardı çıkarmadan olmuyor mu?
Ekran kartı anakarta BGA olarak takılmış yani değiştirilemez, eğer Riser aygıtı takılır mı diye soruyor isen bence yapma zaten destekler mi bilmiyorum, çünkü dizüstünün mantığına aykırı, kasa topla daha iyi.
Eki Görüntüle 482267
Kasa toplayacak param yok. 12 GB Laptop RAM'i var.

Nasıl emin olabilirim? Ayrıca izlediğim videolarda WİFİ kartını çıkarıyorlardı çıkarmadan olmuyor mu?
WiFi kartını çıkarıp o PCI slotuna takmalısın başka çare yok. Ama kesin olmayan şey ise taktığında çalışabilir, çalışmayabilir de. İnternette laptopuna uygun, eGPU için yapılmış BIOS da yok. Tek çare denemek. Hâlihazırda PCI Express ekran kartın ve PSU'n varsa deneyebilirsin aparatı satın alıp. Çalışmazsa iade etmeye çalışırsın aynı gün içinde.

Aslında laptopu satıp, herhangi bir yerde 1 ay çalışsan masaüstü parasını çıkartabilirsin.
Ben geçen yaz çalışıp 500 liraya 2.el bisiklet ve 8 gb RAM almıştım.
Tabi o zamanlar 17 yaşındaydım.
Bu arada yaş kaç ?

Bu arada, bildiğim kadarıyla laptoplara genelde SSD ve RAM takviyesi yapılabiliyor ama ekran kartı yapan da var. Mesela bu forumun yöneticisi yapmıştı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı