Lenovo Ideapad 330 15IKB RAM yükseltme

Süleyman İLAL

Centipat
Daha fazla  
Merhaba bende Lenovo Ideapad 330 15IKB laptop var 4 GB gömülü 8 GB DDR4 RAM var CPU-Z Memory sekmesinde CL değeri en düşük 10 en yüksek 15 oluyor. CPU-Z SPD sekmesinde 20-23 arasında oluyor. Resimlerini de attım. Ben 16 GB DDR4 2400 MHz CL 17 RAM almak istiyorum. Bazıları uyar demiş bazıları uymaz demiş sizinde görüşünüzü almak istiyorum. Teşekkürler.

20220902_135948.jpg
20220902_124421.jpg
20220902_111357.jpg

Elinizdeki RAM bu, CL 19 değerine sahip sizin de aynı şekilde 2666MHz CL 19 olan bir RAM almanız en iyisi olur.

Ben 16 GB DDR4 2400 MHz CL 17 RAM almak istiyorum.

Bunu aldığınızda en iyi ihtimalle iki RAM de 2400MHz CL 19 değerlerinde çalışırlar ancak uyumlu çalışacaklarının garantisi yok.

Elinizdeki RAM bu, CL 19 değerine sahip sizin de aynı şekilde 2666MHz CL 19 olan bir RAM almanız en iyisi olur.

Bunu aldığınızda en iyi ihtimalle iki RAM de 2400MHz CL 19 değerlerinde çalışırlar ancak uyumlu çalışacaklarının garantisi yok.
Çok teşekkür ederim

Çok teşekkür ederim
Merhabalar öncelikle tekrar teşekkür ederim Ramaxal marka mı (benim ram) alayım yoksa Kingston crucial.carsair markalarından birini mi alayım uyum sağlaması için

Son düzenleme:
Merhabalar öncelikle tekrar teşekkür ederim Ramaxal marka mı (benim ram) alayım yoksa Kingston crucial.carsair markalarından birini mi alayım uyum sağlaması için
Eğer imkanınız varsa Ramaxel almak daha iyi olabilir ama genellikle laptop RAM'i yükseltme işlemlerinde farklı marka tercih ediliyor orijinali her zaman bulunamadığı için, özellikleri aynı olduğu sürece muhtemelen bir problem olmayacaktır.

İyi akşamlar benim ram 1Rx16 alacağım ram 2Rx8 uyum sağlar mı teşekkürler

Bunu mu alsam

Merhabalar yukarıdaki ram 1Rx8 miş Kasayı açtım benim ram 1Rx16 sizce uyum sağlar mı yardımcı olursanız sevinirim.
https://ty.gl/4uarw3lmoy

Sizin düşündüğünüz varsa link atarsanız sevinirim

Son düzenleme:
İyi akşamlar benim ram 1Rx16 alacağım ram 2Rx8 uyum sağlar mı teşekkürler

Bunu mu alsam

Merhabalar yukarıdaki ram 1Rx8 miş Kasayı açtım benim ram 1Rx16 sizce uyum sağlar mı yardımcı olursanız sevinirim.
https://ty.gl/4uarw3lmoy

Sizin düşündüğünüz varsa link atarsanız sevinirim
Büyük ihtimalle uyum sağlar ama 1RX16 ve 2RX8 arasında farkı bilmiyorum, yorumlarda Lenovo bilgisayarına alıp sorun olmadığını söyleyen biri olmuş. Sizin yerinizde olsam attığınız Kingston olanı alırdım ancak %100 çalışacağının garantisini kimse veremez, ben bir sorun yaşayacağını düşünmüyorum.

Büyük ihtimalle uyum sağlar ama 1RX16 ve 2RX8 arasında farkı bilmiyorum, yorumlarda Lenovo bilgisayarına alıp sorun olmadığını söyleyen biri olmuş. Sizin yerinizde olsam attığınız Kingston olanı alırdım ancak %100 çalışacağının garantisini kimse veremez, ben bir sorun yaşayacağını düşünmüyorum.
Çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı