Lenovo IdeaPad 5 82FG013DTX laptopta hangi ekran kartı seçilmeli?

Kendin seçemezsin. Birisi işlemcinin içindeki dahili grafik kartı birisi ise bildiğin ekran kartı. Sen bilgisayarı prize taktığın zaman en iyi performans için harici ekran kartını, prize takmazsan dahili ekran kartını kullanır. GeForce Experience ile alakası yok yani.

Kendin seçemezsin. Birisi işlemcinin içindeki dahili grafik kartı birisi ise bildiğin ekran kartı. Sen bilgisayarı prize taktığın zaman en iyi performans için harici ekran kartını, prize takmazsan dahili ekran kartını kullanır. GeForce Experience ile alakası yok yani.

Grafik ayarından bahsediyor büyük ihtimalle Windows'un ayarlarında olan.

Grafik ayarından bahsediyor büyük ihtimalle Windows'un ayarlarında olan.

Aynen hocam yanlış yazmışım pardon.

Seçiliyor hocam.

Aynen hocam yanlış yazmışım pardon.

Seçiliyor hocam.
Nasıl seçiliyor tam olarak? Eğer Windows ve Nvidia Denetim Masasından uygulama başına seçtiğin grafik birimini diyorsan o olur. Ama normalde sana hangisini kullanayım diye sormaz.

Nasıl seçiliyor tam olarak? Eğer Windows ve NVIDIA Denetim Masası'ndan uygulama başına seçtiğin grafik birimini diyorsan o olur. Ama normalde sana hangisini kullanayım diye sormaz.

Aynen onu söylüyorum hocam. Konudan pek bilgim yok. Ara sıra oyun oynarım. Ama hangisini seçeyim diye düşündüm.

Aynen onu söylüyorum hocam. Konudan pek bilgim yok. Ara sıra oyun oynarım. Ama hangisini seçeyim diye düşündüm.
İntel olanın görevi sadece laptopun ekranını sağlamaktır. Laptop'a sadece ekran verir. 64MB 128MB VRAM'i bulunur ve sadece basit işler için işe yarar. Nvidia olan ise laptop'a ekran vermez. Gerekmedikçe kullanılmaz. 3D grafikler devreye girdiği anda Nvidia olan kart kullanıma girer. Harici bir ekran bağladığında o ekranı Nvidia olan ekran kartı sağlar.

Kısaca oyunlarda, renderlarda Nvidia olan kart, gündelik kullanım için intel olan kart kullanılır. Bunu sen seçmezsin cihaz zaten karar verir hangisini kullanacağına. Senin yapman gereken bir şey yok böyle bir senaryoda.

Intel olanın görevi sadece laptopun ekranını sağlamaktır. Laptopa sadece ekran verir. 64MB 128MB VRAM'i bulunur ve sadece basit işler için işe yarar. NVIDIA olan ise laptopa ekran vermez. Gerekmedikçe kullanılmaz. 3D grafikler devreye girdiği anda NVIDIA olan kart kullanıma girer. Harici bir ekran bağladığında o ekranı NVIDIA olan ekran kartı sağlar.

Kısaca oyunlarda, renderlarda NVIDIA olan kart, gündelik kullanım için Intel olan kart kullanılır. Bunu sen seçmezsin cihaz zaten karar verir hangisini kullanacağına. Senin yapman gereken bir şey yok böyle bir senaryoda.

Sağ olun hocam teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı