Lenovo Ideapad 510-15IKB 80SV USB format

3lackbess

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisi
Merhaba, başlıkta belirtmiş olduğum " Lenovo Ideapad 510-15IKB 80SV " model laptopuma USB bellekten format atmayı denedim ancak bir türlü başaramadım. Laptopum için oluşturduğum USB bellek UEFI formatında hazırlanmış son sürüm Windows 10 kurulumunu içeriyor. Bu USB belleği kullanarak sorunsuz bir şekilde birkaç masaüstü bilgisayara format attım ancak bu laptopa bir türlü format atamadım. Bu arada bilgisayarım UEFI sistem.

Sorun şu; BIOS ekranında önceliği USB belleğe verip ayarları kaydedip tekrar başlatınca Boot ekranına girmeden direk Windows normal bir şekilde başlatılıyor. Sanki flash belleği görmüyor gibi ancak USB soketlerinde bir problem yok, bilgisayar flash belleği okuyor. Ancak ne yaptıysam Boot ekranından Windows kurulumuna giremedim. Doğrudan Boot menüsüne de girip flash belleği seçtim ancak yine bir türlü Windows kurulum ekranına ulaşamadım.

BIOS ayarlarımı paylaşıyorum, sanırım BIOS ayarlarında bir problem var. Sizce hata nereden kaynaklanıyor, ne yapmalıyım? Teşekkürler.

1.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam USB Legacy disable yapıp deneyin.

Formatı yarın yapmayı düşünüyorum, buradan öneri ve tavsiyelerinizi yazın lütfen. Formatı atmayı denediğim zaman karşılaştığım şeyleri geri aktarırım. Ayrıca benim gibi sorun yaşayan bir başkası olursa onun için de rehber olur.
Hocam USB Legacy disable yapıp deneyin.
Kapatıp denedik, yine olmadı..
Güncel +++

Son düzenleme:

Geri
Yukarı