Lenovo Ideapad 510-15ISK laptopta SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION hatası

İşletim sistemi
Windows 11

Bora_Yenici

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Uzunköprü/Edirne
Daha fazla  
İşlemci
i5-6200U
Herkese merhaba, az önce bilgisayarımı kullanırken mavi ekran hatası aldım. RAM'lerden şüpheleniyorum ama tam emin olamadım o yüzden minidump dosyasını buraya bırakıyorum.

Aslında sorunun kaynağı bellek ama sanal bellek. :)

Aşağıdaki rehbere göre sanal belleğinizi kapatın ve tekrar açın. Ardından sistemi gözlemleyin zira sorunun çözülmesi gerek. Çözülürse de belirtirseniz sevinirim.

Şu an HD Tune ile hata taraması yapmaya başladım. Bu sırada Memtest indireceğim ki sonraki adıma hızlı geçeyim.
Yakın oynamışsınız diyelim :)

Diskte sıkıntı var gibi. HD Tune ile "Quick Scan" kapalı şekilde "Error Scan" yapın.

Ama dosyada da RAM uyarısı var. Stack kısmına güveniyorum, disk diyorum.
Eğer sağlamsa elbette RAM testi de yapacağız.
HD Tune testinten hata çıkmadı. Şimdi sanal belleği kapatıp yeniden başlatacağım. Az önce aynı işlemleri yaparken çöktü, işte link.

Son düzenleme:
Cihaz Lenovo laptop mu? Memory adı altında ELAN Smart-Pad sürücünüzü gördüm, sorun ondan kaynaklanmış olabilir.

Cihaz modeli: Lenovo Ideapad 510-15ISK
BIOS sürümü: 0XCN45WW
CPU: i5-6200U

Bilmiyorum neden belirttim ama buradan bir şey çıkaracaksanız çıkarabilirsiniz 🙃

Cihaz modeli: Lenovo Ideapad 510-15ISK
BIOS sürümü: 0XCN45WW
CPU: i5-6200U

Bilmiyorum neden belirttim ama buradan bir şey çıkaracaksanız çıkarabilirsiniz 🙃
Tam olarak bu laptop.
Şöyle güncelleme vereyim bugün laptop da hiç çökme olmadı, sanırım sorun sanal bellekteydi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı