Lenovo İdeapad 510 Laptop Ekran Kartı Değişir mi?

Bir laptopta Ekran Kartını değiştirmek için GTX tabanlı olması lazım, aslında birçok kişi şöyle bir şey yapabiliyor; laptop için uygun bir tane Harici Ekran Kartı alıp bağlayıp kullanabiliyor mesela bu video örnek verilebilir:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

(Hiçbir şekilde reklam amacı yoktur, sadece örnek vermek için link paylaşılmıştır.)

@Toprak Aga

Bir dizüstü cihazın grafik kartını değiştirmek için grafik kartının MXM gibi soketli yapıya sahip olması gerekir. Ayrıca bir çok GTX mobil kartlar anakart PCB'sine BGA şeklinde gömülüdür. Değiştirilmesi mümkün değildir. MXM slotu olsa bile çoğu dizüstü cihazda microcode için BIOS modlamak gerekiyor.

@Toprak Aga

Bir dizüstü cihazın grafik kartını değiştirmek için grafik kartının MXM gibi soketli yapıya sahip olması gerekir. Ayrıca bir çok GTX mobil kartlar anakart PCB'sine BGA şeklinde gömülüdür. Değiştirilmesi mümkün değildir. MXM slotu olsa bile çoğu dizüstü cihazda microcode için BIOS modlamak gerekiyor.
Bende biliyorum fakat bazı kişiler Masaüstü Harici Ekran Kartını Laptopa takıyorlar, ben arkadaşımız bilsin diye söyledim. Söylediklerini bilmiyor olsam şuan burada konuşmazdım.

Buraya kadar problem yok. Masaüstü grafik kartları dizüstü cihazlara takılabiliyor fakat ben buradaki bilgiyi düzelttim.
merhaba tabiki sizden bilgili olma şansım yok ama benim laptop 1650ti bir ekran kartına sahipti ama soketleri kırıldı eski laptobumla yeni laptobumun kasası aynı diyemi bilmiyorum ama 1650yi çıkatıp 940 mxi rahatça takabildim yani eğer kasa aynıysa takılıyo performansıda gayet iyi verdi biraz dikkatli olsanız yeter

Yeni konular

Geri
Yukarı