Lenovo Ideapad 700 SSD önerisi

chmerzw

Centipat
Merhabalar,

Lenovo Ideapad 700 Core i5 6300HQ 2.3GHz-12 GB RAM-1TB HDD-15.6"-GTX950M 4 GB-W10 modeli için SSD almayı düşünüyorum. M.2 girişi mevcut.

Bütçem 400-500 lira dolaylarında. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Ek olarak uyumluluk gibi durumlarını açıkçası bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart modelinizi atabilirmisiniz ayrıca, emin olalım.

Sanırım sisteminiz bu:
Bilgisayarınız 2280 standardında maksimum 256 GB boyutunda M.2 NVMe M key destekliyor.

NVMe SSD olarak Adata XPG SX8200 Pro 256 GB ve Corsair MP510 240 GB modellerine; SATA SSD olarak ise 860 EVO SATA 500 GB, Kingston UV500 veya HyperX Fury 480 GB modellerine bakabilirsiniz.

Cevap ve bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Şimdi kafamda iki, üç seçenek oluştu ancak hangisini alssam karar veremedim açıkçası. @Finisterre Sana da teşekkür ederim.

XPG ASX8200PNP-256GT-C Sx8200 Pro 256Gb Sx8200 Pro 3500/1200Mb/S Burada 308 TL'ye satılmakta. Fiyatı epey makul durumda.

Corsair Force MP510 240GB İkinci olarak yine sizin öneriniz olan bu var. 100 Lira gibi daha fazla bir fiyatı var. Okuma yazma hızları 1. ile benzerlik gösteriyor.

Son olarak da @btekin01 'in önerdiği ;

Toshiba Ocz 250GB RC500 M.2 Sata 1700-1200MB/SN SSD bulunmakta.

Açıkçası ilk kez alacağım için bu işin teknik noktalarından noksanım. Biraz ''anlayabildiğim kısmıyla'' araştırma yaptığımda bağlantı hızı, uyumluluk, boyut gibi birden fazla parametre olduğunu gördüm. Sonuç olarak yukarıda sizin yardımlarınızla sıraladığım SSD'lerden hangisini almalıyım? Aklıma en fazla yatanı okuma-yazma hızı ve fiyatından mütevellit Adata XPG oldu. Kararsız kaldım.

Okuma yazma hızı bence arka planda kalmalı. Önemli olan SSD'nin sağlamlığı ve dayanıklılığı olmalı.

Dayanıklılık anlamında Corsair Force MP510 öneririm. Ama onun tek dezavantajı, soğutma plakasının olmaması. Onu da bir "thermal pad" ile halledebilirsiniz. MP510'dan sonra SX8200 Pro öneririm.

Tabii, MP510 için aradaki farka değer mi diye soracak olursanız değeceğini söyleyemeyeceğim.

Daha yüksek boyut istiyorsanız SATA SSD'lere bakmanız gerek.

Sosyal'de James Donkey, Toshiba, Adata gibi markalar SSD bakımından pek tavsiye edilmiyor. Alacaksan biraz daha para biriktirip Samsung almanı öneririm yok benim bütçem bu kadar dersen dediğim gibi çok baktım çok araştırdım Corsair de karar kıldım, yine de sen bilirsin birkaç mesaj daha oku hangisi sana uygunsa kararını o yönde kıl.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…