Çözüldü Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ACH6 230W şarj destekliyor mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bilal_021

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Laptopun adaptörü bozuldu, 170W'lık adaptör dü. Şimdi yenisini almalıyım. Acaba 230W destekliyor mu laptopum? Almışken daha iyisini alalım. Laptop: Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ACH6.

Çözüm
Yorumun için teşekkürler. Fotoğrafta yazılanlar bende kutu içinden çıkanlar bende. 230W Lenovo original adaptörü vardı, uyumluysa alayım dedim.

Fazlasına gerek olduğunu düşünmüyorum, muhtemelen de 170W üstünü kullanmaz zaten. Üreticiler fazladan pay da bırakıyor. 230W hem gereksiz olur hem de destekleyeceğini sanmıyorum. İçinden olan bataryanın değerlerinden farklı ise bazı sorunlara bile yol açabilir eğer Lenovo bunun için önlem almadıysa.
Lenovo konfigürasyon göre 135W ve 170W seçenekleri sunuyor;

1692784628503.png

Orijinal olmayan veya sistem üreticisinin koyduğundan farklı değerler veren bir adaptör önermem. RTX3060 olan hali için bile 170W yeterli olur zaten. Daha fazlasını desteklediğini düşünmüyorum.

Lenovo konfigürasyon göre 135W ve 170W seçenekleri sunuyor;

Eki Görüntüle 1913828

Orijinal olmayan veya sistem üreticisinin koyduğundan farklı değerler veren bir adaptör önermem. RTX3060 olan hali için bile 170W yeterli olur zaten. Daha fazlasını desteklediğini düşünmüyorum.

Yorumun için teşekkürler. Fotoğrafta yazılanlar bende kutu içinden çıkanlar bende. 230W Lenovo original adaptörü vardı, uyumluysa alayım dedim.

Fazlasına gerek olduğunu düşünmüyorum, muhtemelen de 170W üstünü kullanmaz zaten. Üreticiler fazladan pay da bırakıyor. 230W hem gereksiz olur hem de destekleyeceğini sanmıyorum. İçinden olan bataryanın değerlerinden farklı ise bazı sorunlara bile yol açabilir eğer Lenovo bunun için önlem almadıysa.

Çözüm
@Astiva

Fazlasına gerek olduğunu düşünmüyorum, muhtemelen de 170W üstünü kullanmaz zaten. Üreticiler fazladan payda bırakıyor. 230W hem gereksiz olur hem de destekleyeceğini sanmıyorum. İçinden olan bataryanın değerlerinden farklı ise bazı sorunlara bile yol açabilir eğer Lenovo bunun için önlem almadıysa.

Teşekkürler.

Geri
Yukarı