Lenovo IdeaPad Gaming 3 82K200T4Tx iyi mi?

Bilgisayardan pek anlamam, 35k yı geçmeyecek şekilde bir laptop arıyorum. Masaüstü alma şansım maalesef ki yok. Hem oyun oynayabileceğim hem de temel yazılım vb işleri yapabileceğim bir laptop arıyorum.

Bunları düşündüm ama sizin de yardımınıza çok ihtiyacım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğim kadarıyla Lenovo ekran kartını paylaşımlı kullanıyor yani dahili ama HP Victus harici olarak RTX 4060 kullanıyor ve SSD'nin 512 GB olması büyük bir avantaj yeni nesil oyunlar için ise zaten 16 GB RAM ortalama bir RAM miktarı her türlü HP'yi 1.sırada göstermenizi öneririm.

Bildiğim kadarıyla Lenovo ekran kartını paylaşımlı kullanıyor yani dahili ama HP Victus harici olarak RTX 4060 kullanıyor ve SSD'nin 512 GB olması büyük bir avantaj yeni nesil oyunlar için ise zaten 16 GB RAM ortalama bir RAM miktarı her türlü HP'yi 1.sırada göstermenizi öneririm.
Hp'nin 1tb versiyonunu buldum, anladığım kadarıyla koyduğum linktekinden tek varkı ssd'si onu almaya karar verdim çok teşekkür ederim.

peki hocam bu ikisi arasında hangisini önerirsiniz

biri 32gb ram rtx4050 iken diğeri 16gb ram rtx4060, ekran kartları arasında bu kadar büyük fark var mı rami daha yüksek olan daha ucuz olduğu için hangisini almam gerektiği konusunda kafam karışık

Son düzenleme:

biri 32gb ram rtx4050 iken diğeri 16gb ram rtx4060, ekran kartları arasında bu kadar büyük fark var mı rami daha yüksek olan daha ucuz olduğu için hangisini almam gerektiği konusunda kafam karışık
4060'ı alın. Fark eder.

Geri
Yukarı