Lenovo IdeaPad Gaming 3 batarya süresi nasıl ayarlanabilir?

434912

Hectopat
Daha fazla  
Lenovo IdeaPad Gaming 3 laptopum var. Evde oyun oynadığım için performans ayarında. Ama kafede veya ev dışında Word veya kodlama programları çalıştıracağı zaman bataryanın uzun olmasını istiyorum. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şarjda kullanınca En iyi performans seçili, pilde kullanınca En iyi güç verimliliği seçili şekilde kullanıyorum Windows 11'de.

Prize takılıyken En iyi performans seçeceğini ayarlıyorum pille kullanınca tekrar güç aylarına girip En iyi güç verimliliği seçtim öyle ayar kaldı. Windows 11'de böyle ama. Pil simgesine sağ tıkla güç uyku ayarlarına tıkla buradan ayarlarsın.
1693345090322.png

Prize takılıyken en iyi performans seçeceğini ayarlıyorum pille kullanınca tekrar güç aylarına girip en iyi güç verimliliği seçtim öyle ayar kaldı. Windows 11'de böyle ama. Pil simgesine sağ tıkla güç uyku ayarlarına tıkla buradan ayarlarsın.
Eki Görüntüle 1923259

Hocam eski Windows'ta Denetim Masası'ndan ayarlanıyordu. O seçenekler işe yarıyor mu? Mesela güç tasarrufu ile yüksek performans arasında fark var mı?

Hocam eski Windows'ta Denetim Masası'ndan ayarlanıyordu. O seçenekler işe yarıyor mu? Mesela güç tasarrufu ile yüksek performans arasında fark var mı?
Oto ayarlıyor mu pile geçince bilmem o ayarlar da işe yarıyor tabii ama yeni Windows 11'de güç ve uyku ayarı seçenek yeterli.

Yeni konular

Geri
Yukarı