Çözüldü Lenovo Ideapad Gaming 3 laptopta hoparlör çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Blocoda

Centipat
Daha fazla  
En başta oyun oynuyordum sonra kulaklığın şarjı bitti kutuya koydum. Ardından hoparlörden ses gelmediğini fark ettim. YouTube'dan video açtım. Altta çubuk dolmasına rağmen video başlamıyordu. MP3 dosyası açtım o da açılmıyordu. Sonra CMD ile SFC scannow'u başlattım. Sorun bulamadı. Ben de format attım. En başta sorun yoktu ses geliyordu. Fakat güncellemeleri yapıp yeniden başlatınca ses yine gelmemeye başladı. Realtek'in kendi sürücüsünü kurdum ve yeniden başlattım sonra ses gelmeye başladı fakat 1 dakika sonra gidiyordu. Ses sorunlarını gider yaptığımda aygıt çıkarıldı falan diyor. Lenovo'nun kendi sitesinden sürücüyü kurdum. Onda da ses gelmiyordu. Şu an kulaklığı taktım ses normal şekilde geliyor. Fakat hoparlörden gelmiyor. Nasıl düzeltebilirim?

Model: Lenovo Ideapad Gaming 3.

Şu an video açılıyor fakat ses gelmiyor.

Ayrıca Realtek'in sürücüsünü kurup yeniden başlattığımda sürücü kurma penceresi yeniden açılıyor.

Son düzenleme:
Çözüm
Ses sürücüsünü Güvenli Mod'da DDU ile kaldırıp tekrar yükleyip deneyin. DDU ile de tekrar kurulumu kapatın.
Ses sürücüsünü Güvenli Mod'da DDU ile kaldırıp tekrar yükleyip deneyin. DDU ile de tekrar kurulumu kapatın.

Çözüm
Yukarıda belirtilen çözümün uyguladıktan sonra 8 gün geçmiş. Bu süre içerisinde tekrar aynı sorunla karşılaştınız mı?

Windows otomatik olarak Realtek'in sürücüsünü kurdu sonra yine ses gitti DDU ile tekrar kaldırdım düzeldi. Sonra otomatik güncellemeyi kapattım. Şu an sorun yok.

Windows otomatik olarak Realtek'in sürücüsünü kurdu sonra yine ses gitti DDU ile tekrar kaldırdım düzeldi. Sonra otomatik güncellemeyi kapattım. Şu an sorun yok.
Az önce DDU ile güvenli modda Realtek (WIP) sürücüsünü kaldırdım ve hala güvenli moddayken sürücüyü kurdum (DDU'dan kuramadım çünkü programdan nasıl sürücü kurulacağıını bilmiyordum o yüzden dosyayı nereye indirdiysem oradan çalıştırıp kurdum). Ototmatik güncellemeleri de devre dışı bıraktım ve 4-5 defa bilgisayarı kapatıp açıp hoparlörü kontrol ettim şu anlık bir sıkıntı yok. Çok teşekkürler cevabın için umarım ileride tekrar yaşamayız bu durumu bilgisayarı daha alalı bir buçuk hafta oldu... Bu arada "şu anda sorun yok" derken tam olarak ne zamandır sorunsuz çalışıyor hoparlör sürücüsü?

Yeni konular

Geri
Yukarı