Lenovo IdeaPad Gaming 3 laptopu 16 GB yapmak için RAM önerisi

Öneriniz için teşekkür ederim fakat CL 22 gösteriyor ve bana soracak olursanız fazla olduğunu düşünüyorum. Bunun yerine 2400 MHz CL 16 olan bir RAM çok daha mantıklı geliyor. Ayrıca Intel işlemcilerde frekanstan Boost alma gibi bir durum olmadığı için CL değeri daha düşük olan bir RAM daha mantıklı. Ek olarak ben bilgisayarın içindeki 8 GB RAM'i çıkartıp 2 tane 8 GB RAM alacağım.
Fiyat olarak dediğiniz gibi bir ram almak elbette daha ucuz ama buradaki sıkıntı uyumluluk. Siz bilgisayarınızdaki ram ile aynı özelliklerde bir ram almazsanız ram çalışmaz, çalışırsa sorun çıkarır. Sizin cihazınızdaki ram'in özellikleri şunlar: SODIMM 3200MHZ CL22 DDR4

Pardon tamamen 2 ram alacağım dediğiniz yeri okumamışım. Dediğiniz gibi yapacaksanız ben de bilmiyorum. Bilgisayar destekler mi onu araştırmanız gerek. Ancak paranız yetiyorsa mümkün olduğunca hızlı bir ram almak önemli. Sonuçta hızı düşük oldukça boyutunun çok bir önemi kalmıyor. Ayrıca 2 tane ram almak yerine zaten olana eklerseniz fiyat olarak daha uygun ve performanslı olur sizin için.

Fiyat olarak dediğiniz gibi bir RAM almak elbette daha ucuz ama buradaki sıkıntı uyumluluk. Siz bilgisayarınızdaki RAM ile aynı özelliklerde bir RAM almazsanız RAM çalışmaz, çalışırsa sorun çıkarır. Sizin cihazınızdaki RAM'in özellikleri şunlar: SO-DIMM 3200MHz CL22 DDR4

Pardon tamamen 2 RAM alacağım dediğiniz yeri okumamışım. Dediğiniz gibi yapacaksanız ben de bilmiyorum. Bilgisayar destekler mi onu araştırmanız gerek. Ancak paranız yetiyorsa mümkün olduğunca hızlı bir RAM almak önemli. Sonuçta hızı düşük oldukça boyutunun çok bir önemi kalmıyor. Ayrıca 2 tane RAM almak yerine zaten olana eklerseniz fiyat olarak daha uygun ve performanslı olur sizin için.

Yanlış biliyorsam beni düzeltin ama bildiğim kadarıyla CL değeri uyumluluk açısından sorun çıkartmıyor. RAM'in MHz değeri bilgisayarın kaldırabileceği MHz değerinden yüksekse sıkıntı olabilir ama düşükse sorun olmaz. Yani benim bilgisayarım 3200 MHz kaldırırken 2400 MHz kaldırmaması için bir neden yok. Ayrıca hızlı RAM almak önemli demişsiniz fakat MHz değeri ne kadar hızı arttırıyorsa CL değeri gecikme süresini arttırır. Bu nedenle 3200 MHz CL 22 bir RAM frekanstan dolayı hızlı olurken gecikme süresinden dolayı gecikir. Ve 2400 MHz CL 16 RAM 3200 MHz CL 22 RAM'e göre daha iyidir.

Yanlış biliyorsam beni düzeltin ama bildiğim kadarıyla CL değeri uyumluluk açısından sorun çıkartmıyor. RAM'in MHz değeri bilgisayarın kaldırabileceği MHz değerinden yüksekse sıkıntı olabilir ama düşükse sorun olmaz. Yani benim bilgisayarım 3200 MHz kaldırırken 2400 MHz kaldırmaması için bir neden yok. Ayrıca hızlı RAM almak önemli demişsiniz fakat MHz değeri ne kadar hızı arttırıyorsa CL değeri gecikme süresini arttırır. Bu nedenle 3200 MHz CL 22 bir RAM frekanstan dolayı hızlı olurken gecikme süresinden dolayı gecikir. Ve 2400 MHz CL 16 RAM 3200 MHz CL 22 RAM'e göre daha iyidir.
Benim ram'ler hakkındaki bilgimi aşıyor bu kısımlar ancak 2 tane ram almak yerine 1 tane bilgisayardakinin aynısından alırsanız hem frekans daha yüksek olur hem de yarı fiyatına gelir. Her türlü karlı. Israr edecekseniz kararınızda siz bilirsiniz.

Geri
Yukarı