Lenovo Ideapad Gaming 3 performans nasıl arttırabilirim?

gns.bugra

Hectopat
Daha fazla  
GTX 1650 Ti R7 4800H 16 GB olan modele sahibim genelde oyunları işlemcinin Boost'u kapalı oynuyorum 30 derece falan düşüyor sıcaklıklar FPS'te ise kayıp yaşamıyorum performansı nasıl arttırabilirim OC falan yapamam değil mi laptoplarda önermiyorlar ( oyunları 60 derecede oynuyorum )

GTX 1650 Ti R7 4800H 16 GB olan modele sahibim genelde oyunları işlemcinin Boost'u kapalı oynuyorum 30 derece falan düşüyor sıcaklıklar FPS'te ise kayıp yaşamıyorum performansı nasıl arttırabilirim OC falan yapamam değil mi laptoplarda önermiyorlar ( oyunları 60 derecede oynuyorum )

İşlemcinin Boost'unu aç sıcaklıklar aşırı yükselirse soğutucu alırsın.

OC her üründe olmuyor diye biliyorum. Eğer mümkünse 90 dereceye kadar OC yaparak performans arttırılabilir. Olmadı ekran kartı OC yapılabiliyorsa oda yapılır.

Core Clock'a +5 vere vere ilerleyin, mavi ekran vermeyen en stabil olanda kalin.

Hocam sanırım benim laptop normalde işlemcinin ekran kartını kullanıyor oyunlarda NVIDIA'ya geçiyor ben şimdi MSI'dan GTX'i seçtim otomatik olarak ayar yapan bir şey var mı ve örneğin +5 yapınca nereden nasıl takip edeceğim?

Hocam sanırım benim laptop normalde işlemcinin ekran kartını kullanıyor oyunlarda NVIDIA'ya geçiyor ben şimdi MSI'dan GTX'i seçtim otomatik olarak ayar yapan bir şey var mı ve örneğin +5 yapınca nereden nasıl takip edeceğim?
Hocam afterburner SS atar misiniz?

Dosya Ekleri

• 1645288269589.png
    1645288269589.png
    289,8 KB · Görüntüleme: 23

Geri
Yukarı