Çözüldü Lenovo Ideapad Gaming 3 prizi takılı şarj olmuyor hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Tasdelen01

Decapat
Hepsiburada üzerinden Ideapad Gaming 3 R7 4800H işlemcili modelini aldım.
Geldiği gibi 100% şarj ettim fakat oyun oynarken sarjı 99%'a düştü ve prizi takılı şarj olmuyor yazısı alıyorum.
Bunun bir yazılımsal çözümü var mı?
Temiz kurulum denemedim.

Çözüm
Pil düşme hızı ne durumda? Şarjda oynarken bataryada azalmalar olabilir, adaptör gücü yeterli değilse enerjinin bır kısmını bataryadan çeker sistem. Şarj olmuyor yazması ilginç. Sıcaklıklara göre şarj işlemini kesmiş olabilir. Sıcaklıkları kontrol ettiniz mi?
Sıcaklıklar 80-87 arasıydı.
Durumu şöyle çözdüm: Laptopu prizden çekerek %90 seviyesine getirip tekrardan taktım.
Pil düşme hızı ne durumda? Şarjda oynarken bataryada azalmalar olabilir, adaptör gücü yeterli değilse enerjinin bır kısmını bataryadan çeker sistem. Şarj olmuyor yazması ilginç. Sıcaklıklara göre şarj işlemini kesmiş olabilir. Sıcaklıkları kontrol ettiniz mi?

Sıcaklıklar 80-87 arasıydı.
Durumu şöyle çözdüm: Laptopu prizden çekerek %90 seviyesine getirip tekrardan taktım.

Çözüm

Geri
Yukarı