Lenovo Ideapad Gaming 3 Secure Boot aktif olmuyor

ewre738263

Centipat
Daha fazla  
Cihaz Ideapad Gaming 3 15ihu muydu neydi o model, BIOS güncellemesinden sonra Valorant ciddi hatalar vermeye başladı sonra Secure Boot'u kontrol ettim ve enabled yaziyordu fakat information mudur nedir orada disabled yazıyor ve ne yaptıysam (F9, F10, yeniden kapatip acma vs.) Aktif olmadı ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam aynı ayarda Secure Boot keylerini temizlemeyi dener misiniz? Ayarı bulamadıysanız BIOS'ta Secure Boot kısmının görüntüsünü atabilirsiniz yardımcı olurum.

Secure boot ayarları bazı BIOS'larda BIOS şifresini aktif ettikten sonra değiştirilebiliyor. Eskiden Acer dizüstü bilgisayarım vardı. O şekilde değişiklik yapabiliyordum. Belki sizin BIOS da öyledir.

BIOS'ta reset factory keys diye bir ayar var onu açıp tekrar dener misiniz?

BIOS ayarında hangi kısımda benim BIOS ekranım çok güncel gözüküyor ve 4 kısımdan oluşuyor ayrıca öyle bir seçenek göremedim, başkalarının cihazında BIOS ekranı mavi iken benimki beyaz ve yazılar daha net çok pixel değil Security kısmında Secure Boot enabled iken bu information kısmında disabled ve o ayarı bulamadım hangi kısımda benim BIOS ekranım böyle (görüntü internettendir)

Dosya Ekleri

• images-44.jpeg
    images-44.jpeg
    20,4 KB · Görüntüleme: 20
BIOS ayarında hangi kısımda benim BIOS ekranım çok güncel gözüküyor ve 4 kısımdan oluşuyor ayrıca öyle bir seçenek göremedim, başkalarının cihazında BIOS ekranı mavi iken benimki beyaz ve yazılar daha net çok pixel değil Security kısmında Secure Boot enabled iken bu information kısmında disabled ve o ayarı bulamadım hangi kısımda benim BIOS ekranım böyle (görüntü internettendir)

Security kısmında, şu videoda gözüküyor buna göre açabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu sorun bende de olmuştu ilk secure bootu disabled yapıp kaydetmen lazım sonra tekrar girip enabled yapıp kaydetmen lazım
denendi olmadı

Security kısmında, şu videoda gözüküyor buna göre açabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
saolun dostlar technopat kanalında da aynı sorunla alakalı bi video varmış evde denicem ona göre bi cevap yazıcam cansınız video bu

Denendi olmadı

Sağ olun dostlar Technopat kanalında da aynı sorunla alakalı bir video varmış evde deneyeceğim ona göre bir cevap yazacağım cansınız video bu

Benim dediğim şey zaten bu hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı