Lenovo Ideapad Gaming 3 sıcaklık değerli nasıl?

fizzy

Hectopat
Başlıkta görmüş olduğunuz laptopa sahibim. Boş halde iken bu şekilde çalışmakta. Sıcaklık değerli sizce nasıl herhangi bir problem var mıdır?

Dosya Ekleri

• boş.PNG
    20,4 KB · Görüntüleme: 108
  • boşg.PNG
    71 KB · Görüntüleme: 105
Son düzenleyen: Moderatör:
Normal gibi duruyor. Oyunlar da CPU ve GPU kaç dereceye çıkıyor?

Başlıkta görmüş olduğunuz laptopa sahibim. Boş halde iken bu şekilde çalışmakta. Sıcaklık değerli sizce nasıl herhangi bir problem var mıdır?

Yüke sokun hocam cihazı. %9 yükte 67 biraz kafa karıştırıyor.

merhaba bende amd 5600 h işlemcili modeli var 3200 ghz ram 16 gb 512 gb ssdli 120 hz boştaki değerlerimiz aynı yükte 70 72 73 75 derece arası oynuyor

Merhaba, bir kaç dakika Ryse Son Of Rome oynadım ve sonuçlar bu şekilde.Oyunun bütün ayarları yüksek ayarda.

Dosya Ekleri

• unknown.png
    3,4 MB · Görüntüleme: 94
Merhaba, birkaç dakika Ryse Son Of Rome oynadım ve sonuçlar bu şekilde. Oyunun bütün ayarları yüksek ayarda.

GPU ısısınıda açın görelim. 29W 92 derece biraz fazla. Gerçi i7 kafasıyla düşünüyorum ben normalde olabilir sıcaklık.

GPU ısısınıda açın görelim. 29W 92 derece biraz fazla.
Hocam GPU normalde 48-49-50W arası çekiyor.O sırada yanlışlıkla alt tab attım bir şeye bakmak için değer azaldı.Ancak Fotoğrafı çektikten sonra GPU sıcaklığına baktığımda 70-75 arası bir şeydi.Ekran kartım zaten 50W güce sahip.

Laptopun altına kitap koyup dener misiniz?
Hocam koydeyim şu an.Etrafımda hiç kitap yok .

Oyun oynarken CPU frekansına dikkat edin. Sıcaklığı düşürmek için hızından kısmıyorsa normaldir. Bende de msi gf65 thin model laptop var. Aynı işlemci var ekran kartı ise 1660 ti. Oyuna göre işlemci 95 97 derece arası değişiyor. Ekran kartı da 86 derecelere çıkabiliyor. Yani sizinkiler gayet iyi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…