Lenovo Ideapad L340 fan sesi

nurullah36

Centipat
Arkadaşlar, fan bilgisayarı açtıktan hemen sonra çalışmaya başlıyor ve hiç durmuyor. Tarayıcıya bile girsem sürekli çalışıyor. Daha doğrusu 1 dakika çalışıp 10 saniye durduktan sonra tekrar başlıyor. Ne yapılabilir sorunum için?

Son düzenleyen: Moderatör:
Termal macun değişimi ve fan temizliği şart artık cihazınıza. Eliniz bu işlere yatkınsa kendiniz yapabilirsiniz. Fanın hızlı çalışması cihazın ısınması demek. Sıcaklık değerleriniz neler?

Hocam ilk açıldığı zaman bende de fanlar bir süre çalışıyor bunun sebebi çok sayıda uygulama aynı anda açıldığı zaman işlemciye yük binmesi sonucu sıcaklığın yükselmesi diye düşünüyorum.

Daha doğrusu 1 dakika çalışıp 10 saniye durduktan sonra tekrar başlıyor.
Ama böyle bir durumla karşılaşmadım siz hiç bir işlem yapmıyorken dahi yüksek sesle çalışıyor ise bir gariplik vardır

Bilgisayarınızı güncelleyiniz. Bios güncellemesi yaptım az önce. Aynı sorun bende de vardı. Şuan fanlar sessiz bir şekilde çalışıyor.
Selam aynı bilgisayara sahibiz, şu an senin bilgisayarın chrome'a girsen bile fanları çalışmıyor mu? Benimkinde işlemci %3 çalışıyor olsa bile fanlar açılıyor, seninki sessiz mi?

Geri
Yukarı