Lenovo Ideapad S145-15ast A9-9425 işlemcisi yükseltilir mi?

Ghost3xperience

Decapat
Merhaba, Lenovo laptopumda işlemcinin çok kötü olması sebebiyle değiştirmek mümkün mü diye bilgi almak istiyorum. Sistemimde harici olarak AMD Radeon 530 ekran kartı bulunuyor 2 GB. Bunu kullanamıyorum işlemci kullanımı Google kullanırken bile %100 oluyor. 2 çekirdek işlemci sonuçta. Bilen varsa hangi işlemcilere nasıl yükseltirim yardımcı olursa çok makbule geçer. CPU-Z:

CPU.PNG

MAİN.PNG

mem.PNG

R5 işlemcinin APU grafik birimi.

Ekran Alıntısı.PNG

Dosya Ekleri

• CPU.PNG
    CPU.PNG
    23,8 KB · Görüntüleme: 17
  • MAİN.PNG
    MAİN.PNG
    18,4 KB · Görüntüleme: 15
  • mem.PNG
    mem.PNG
    18,6 KB · Görüntüleme: 13
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    18,1 KB · Görüntüleme: 15
Anakart modelini aratıp bulun eğer vidalı soket varsa anakarta uygun işlemci ile yükseltmek mümkün Intel işlemciler için eski tip vidalı soketler buna müsait mesela siz AMD kullanıyorsunuz.

Biraz baktım sanırım sizinki BGA soket yükseltme mümkün değil.

Anakart modelini aratıp bulun eğer vidalı soket varsa anakarta uygun işlemci ile yükseltmek mümkün Intel işlemciler için eski tip vidalı soketler buna müsait mesela siz AMD kullanıyorsunuz.

Biraz baktım sanırım sizinki BGA soket yükseltme mümkün değil.
Desteğiniz için teşekkürler maalesef bilgisiyarda 40 fps lol ile devam edeceğim gibi duruyor :)

@Ghost3xperience Bir şey değil.

Bu vidalı soket olayı genel olarak 3 nesile kadar veya oncesi Intel ve AMD laptoplara yarıyor ama bazen bunlar içinde bile BGA çıkabiliyor.

Bi yol var anakartı söküp bakmak dediğik gibi vidalı soket varsa değıştirimesi mümkün.

Geri
Yukarı