Lenovo Ideapad S500 Alt + F4 sorunu

tacyildizilker

Hectopat
Daha fazla  
Lenovo Ideapad S500 kendi kendine alt + F4 çekiyor. Format attım, laptopu açıp içini temizledim klavye bağlantısını kontrol ettim hala düzelmedi. Sadece alt tuşuna basılı kaldığımda alt + F4 çekmiyor anlamadım onu da.

Son düzenleyen: Moderatör:
Lenovo Ideapad S500 kendi kendine alt + F4 çekiyor. Format attım, laptopu açıp içini temizledim klavye bağlantısını kontrol ettim hala düzelmedi. Sadece alt tuşuna basılı kaldığımda alt + F4 çekmiyor anlamadım onu da.

İlginç. Bilgisayarınızın donanımsal bir sorunu yok dediklerinize göre. Bir de -sanmıyorum ama- ALT ve F4 tuşlarını söküp, yuvalarını güzelce temizleyin.

Virüs vb. zararlı yazılımlarla ilgili bir sorun olabilir. Format sonrası da devam etmez demeyin, diğer diskinizde vardır, belki de doğrudan kurulum dosyası sorunludur vs. tavsiyem, bir Ubuntu sürümünü flash diskinize yazın. Sonra da boot edip başlatın. Kurulumu başlatmak yerine denemek için olan kısıma geçin yani kurulumu kapatın. Karşınıza gelen masaüstünde dilediğiniz pencereyi ve hatta -WİFİ kartını tanıyacaktır muhtemelen- web tarayıcısını açıp biraz kullanın. Eğer yine aynı sorunu yaşarsanız, sorun kesin olarak donanımsaldır. Eğer sorunu yaşamazsanız, bilgisayarınızda bir virüs, bir zararlı olabilir veya dediğim gibi kurulum diskiniz temiz değildir...

Eğer sorun yazılımsal ise, temiz bir format atın ve hatta her şeyi yeni baştan indirip kurun. Verilerinizin olduğu diski açmadan evvel de güzelce taratın veya yedeğiniz azsa başka bir belleğe aktarıp, diski komple biçimlendirip yeniden oluşturun. Ki bu performans açısından da faydalı bir işlem olacaktır :)

Eğer sorun donanımsal ise onun da bir çözümü var. Laptoplarda kullanılmayan tuşlar vardır. Çok da elzem olmayan, örneğin "Windows tuşu" gibi. KeyTweak, programıyla (Veya biliyorsanız benzeri bir programla, ben bunu bildiğimden, kullandığımdan önerdim.) Sıkıntılı olan ALT tuşunun görevini, Windows tuşuna atar, keyfinize bakarsınız :) Veya başka bir tuşa. Üstelik bu işlemi format sonrasında bir kez yaptıktan sonra, bir daha format atana kadar KeyTweak'ı silseniz bile tekrar yapma ihtiyacı duymazsınız :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı