Lenovo Ideapad Z580 işletim sistemi önerisi

Hazeyn_44

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Casper Excalibur G770
İşlemci:11th Gen Intel(R) Core(TM) i5-11400H @ 2.70GHz, 2688 Mhz, 6 Çekirdek, 12 Mantıksal İşlemci
Ram: 16GB 3200MHz DDR4 CL16 Dual Channel
Ekran Kartı: Nvidia Geforce GTX 1650 4GB GDDR6
SSD: 500GB M.2 SSD PCle 3.0 (PCle; Okuma: 2300MB/s - Yazma: 1800MB/s)
İşletim Sistemi: Microsoft Windows 11 Pro Insider Preview
Ekran: 15.6" FHD IPS 144HZ 3ms 45% 250NIT
Meslek
Öğrenci
Elimde 2012 model bir Ideapad Z580 var. Windows 10'da kasıyor, 8.1 ve 7'nin desteği kesildiği için kurmuyorum, tiny10 ve tiny11 gibi hafif sistemlerde hiçbir şey yok onları da kurmuyorum cihaza. MacOS X yüklemeyi denedim ama Wi-Fi konusunda sıkıntı yaşadım onu halledemedim. Cihazı okulda kullanıyorum Fusion 360 ve PyCharm programlarını kullanıyorum bana bir çözüm lazım.

Merhaba SSD takmanızı öneririm. Benim 3.nesil i7'li laptopumda SSD var ve hızlı açılıyor artı olarak RAM'ler 16 desteklediği için 16 GB'a çıkarmıştım. İşletim sistemi olarak da Linux'ta açılabiliyor ise Fusion Ubuntu kurabilirsin.

Merhaba SSD takmanızı öneririm. Benim 3.nesil i7'li laptopumda SSD var ve hızlı açılıyor artı olarak RAM'ler 16 desteklediği için 16 GB'a çıkarmıştım. İşletim sistemi olarak da Linux'ta açılabiliyor ise Fusion Ubuntu kurabilirsin.

Cihazda SSD zaten var ama sanırım konuyu düzenleyen kişi sistem bilgilerini silmiş.

SSD'niz varsa RAM artırıp 2 adet 8'lik RAM takın 16gb olsun bu ara DDR3 8 GB RAM fiyatları çok indirimli. Bir de işlemci i5 ise 3.nesil i7 işlemci bulup BIOS güncellemesini de yapıp Windows 10 kurup devam edin aynı laptopu o şekilde 2 3 sene kullandım ekran kartı darboğaz olmasa daha senelerce gidecek çok kral bir laptop.

SSD'niz varsa RAM artırıp 2 adet 8'lik RAM takın 16gb olsun bu ara DDR3 8 GB RAM fiyatları çok indirimli. Bir de işlemci i5 ise 3.nesil i7 işlemci bulup BIOS güncellemesini de yapıp Windows 10 kurup devam edin aynı laptopu o şekilde 2 3 sene kullandım ekran kartı darboğaz olmasa daha senelerce gidecek çok kral bir laptop.
Bana sadece işletim sistemi lazım. cihaza harcama yapmayacağım. hem ana bilgisayarım değil sadece okulda kullanıyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı