Çözüldü Lenovo Laptop HDMI Hertz Sorunu ?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

grc8213

Kilopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Meslek
Grafiker
Arkadaşlar iş yerinde Packard Bell Easynote New91 laptop kullanıyorum. Dün Vestelin 40PF7014B modeli TV'sini aldım. Ancak Monster marka HDMI Kablosundan görüntü aktarmaya çalıştığımda, ekran tam oturunca fare yavaş ve ekran 30 Hertz atlamalı oluyor. Hertz ayarını 60'a yada 59'a alıncada ekran tam oturmuyor, zoom yapılmış gibi büyüyor. Farklı HDMI yuvalarını denedim, sonuç aynı. Laptop Nvidia GT 420M Serisi Ekran Kartı kullanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Farklı kablo ile deneyin ilk. Ekran kartının sürücü nedir? Onu güncelleyin. Ekran sanırsam 600 HZ siz frekans aralığını değiştirin, ekran boyutunu 1080’ den 720’ e çekip deneyin.

Sorun T.V. Zoom Ayarlarındaymış. Menüden tam ekran moduna alınca düzeldi. Hertz olayındada film modundan çıkarmak gerekiyor, aksi takdirde ekran 60 Hertz'de iken bile fare takılarak ilerliyor.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı