Lenovo Legion 5 Adaptör Işığı Turuncu Yanıyor

aaa3000

Femtopat
Daha fazla  
Başlıkta da söylediğim gibi prize takılı bilgisayarı kullanırken normalde o ışık beyaz oluyordu bugün turuncu olduğunu gördüm sıkıntı olmaması için prizden çıkardım. İnternette araştırma yaptım ama hatayı alanların hepsi ışık yanıp sönüyor diyor bende ışık yanıp sönmüyor sadece prize takılı iken beyaz olan ışık turuncu olmuş nedenini anlamadım. Dün bilgisayarı kapatmadan önce elektrikler gidip geldi yaklaşık 5 dakikalığına gider gitmez çıkardım ama bundan dolayı bir problem olmuş olabilir mi? Nasıl düzeltebilirim? Bilgili arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şarj oluyor demek. Bende Legion Y540 kullanıyorum bende de şarjı azken şarja taktığımda turuncu gösteriyor yani şarj oluyor. Beyaz ise şarj oldu demek. Eğer prizde oyun oynuyorsan beyazken oyna yoksa batarya zarar görür.

Evet şarj olduktan sonra beyaz oldu tasarruf kipinde tutuyordum bilgisayarı elektrikler gidince o arada şarj yemiş biraz 90'ın altına inince turuncu oldu. Şimdi 98 100 olunca kipe alacağım yine kipe almak mantıklı değil mi hata yapmıyorum? Bir de ben zamanında oyun oynamıştım 1 1.30 saat falan şarj olurken sıkıntı olur mu?

Evet şarj olduktan sonra beyaz oldu tasarruf kipinde tutuyordum bilgisayarı elektrikler gidince o arada şarj yemiş biraz 90'ın altına inince turuncu oldu. Şimdi 98 100 olunca kipe alacağım yine kipe almak mantıklı değil mi hata yapmıyorum? Bir de ben zamanında oyun oynamıştım 1 1.30 saat falan şarj olurken sıkıntı olur mu?
Bataryası doluyken beyaz ışık yanar. Bu zamanda şarjda oynayabilirsiniz çünkü o zaman bataryaya güç vermiyor sadece bileşenlere veriyor. Ama batarya dolmadan oynarsanız pek sağlıklı olacağını düşünmüyorum çünkü batarya hem boşaltım hem de doldurma yapar aynı anda.
Bu arada az miktardan pek bir şey olmaz ama 20-25 kere olursa batarya gider. Ben oyun oynarken performansa oyun oynamazken tasarrufa alıyorum.

Ben priz dışında pek kullanmadım 2 kez galiba onun dışında prize takılı diye tam performansa aldım bilgisayarı tasarruf kipini açmamı önerir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı