Lenovo Legion Y520 oyun performansı

Ben de GL62M 7RDX var ısınıyor klawye kısmı hem de çok. Ben de bu laptopu alacaktım ama şimdi keşke alsaydım diyorum. Ama bu fikirden vazgeçmemin sebebi ise kronik klawye sorunu. Google arattım donanım haber forumun da birisi öğrenci iseniz almayın ikk aylar güzel ama 6. aydan itibaren sorunlar başlıyormuş klawye ve ekran yanması gibi. Ha şimdi olsa tabiki lenovo y520 tercih ederdim. Hem de sessiz çalışıyor. :)
hocam aynı cihazı kullanıyoruz sana birkaç sorum olacak müsaitsen

Buyrun her türlü yardımcı olurum size. @technKV6 Ama yazım kurallarına dikkat etmezsen ban yersin soramazsınız.
İlginize çok teşekkür ederim. 1050 Tİ - i57300HQ - 8 GB RAM ve 128 GB SSD modelini kullanıyorum. Yaklaşık 20 gündür test ediyorum. GTA 5, DOTA 2, CS:GO, FİFA 18 gibi oyunlarda, VSYNC kapatıldığında aşırı bir kasma söz konusu(ekran kırılmaları değil onların nedenini biliyorum ve ona razıyım). FPS değerleri yukarı çıkıyor ama sanki o an FPS 20-25 olarak çalışıyor. VSYNC açınca sorun yok ama her zaman 60 FPS yetmiyor ayrıca yetse bile VSYNC'in vermiş olduğu bir hantallık hoşuma girmiyor. Onun için VSYNC OFF tercih etmem gerekiyor.
2-3 sefer format atmak zorunda kaldım. Bios güncelledim, tüm sürücüleri güncelledim, DVR kapattım, Diskleri kontrol ettim sorun yok. Sorunu çözemiyorum, göndersem servise hiçbir şey yapmayacaklar ve tekrar gönderecekler.

FurMark GPU Stress 8XMSAATest sonucu;
GPU furmark.jpg

User Benchmark Sonucu;
MSI MS-16J9 Performance Results - UserBenchmark
Sorun nerede anlamadım değerlerde bir gariplik yok gibi yardım et lütfen!

Hangi program hocam bulamadım, birde bahsettiğim oyunlardaki sorunlar sende var mı?

Kendi gpu-z değerlerine bir bakarmısın? işaretlediğim bölümlerde farklılık var mı?
ty.jpg

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı