Lenovo LOQ 15'e Windows 10 Pro nasıl kurulur?

ElonMusk0

Yoctopat
Arkadaşlar bilgisayar FreeDOS olarak geliyormuş. Flash bellek benim 14.8 GB, yeterli olur mu? Şu Rufus falan dediler. Harbiden bu işi bilen insanlar bana yazabilir mi? En güvenli, en sağlam yerlerden indirmek istiyorum. Anakart kilitlenmesi falan dediler Batan'da çalışanlar, bu doğru mudur? (onlardan laptopu almadığım içinde olabilir) göz korkutmak içinde olabilir ama bana bu süreçte yardımcı olabilecek varsa çok muhteşem olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bilgisayar FreeDOS olarak geliyormuş. Flash bellek benim 14.8 GB, yeterli olur mu? Şu Rufus falan dediler. Harbiden bu işi bilen insanlar bana yazabilir mi? En güvenli, en sağlam yerlerden indirmek istiyorum. Anakart kilitlenmesi falan dediler Batan'da çalışanlar, bu doğru mudur? (onlardan laptopu almadığım içinde olabilir) göz korkutmak içinde olabilir ama bana bu süreçte yardımcı olabilecek varsa çok muhteşem olur.

En güvenli Microsoft'un kendi sitesi üzerinden indirip atabilirsin flash belleğine çok zor değil muhtemelen biraz göz korkutmak istediler kurulumuda YouTube'daki videolar ile yapabilirsin hata verirse çözümünü elbet bulabilirsin. Rufus ise Windows dosyasını flash belleğe yazmana yarıyan bir program.

Aşağıdaki linkten Windows yükleme aracı'nı indiriyorsunuz. Araç ile ister ISO indirin, Rufus ile yazın USB'ye, isterseniz program kendisi de hazırlıyor. Sonra USB'yi takıp PC'yi açıp USB başlatacaksınız ve kurulumu gerçekleştireceksiniz. İşletim sistemi kurmadan anakart kilitlendiğini ilk defa duyum. 16 GB yeter de artar.

2024 sonuna doğru Windows 10 desteği bitecek. Windows 11 kurman daha iyi olur.

Geri
Yukarı