Elektronik Lenovo LOQ 15IRH8 32.999,00 TL

E sadece oyun oynayacak bir kişi için aradaki 4bin TL farka değecek bir performans sunuyor mu?

Hayır. Genel olarak o kadar fark yok.

Tamam: Diğerleri niye oyunda fark etmiyor diyor sence? Çünkü AAA oyunlar GPU yüklüdür. GPU limitliyken de CPU'nun daha güçlü olmasının kazancı çok düşük olur.

Ha CPU ağirlıklı oynarsan, sentetik testler gibi CPU ağırlıklı iş uygulamaları kullanırsan tabii performans farkı olur (gerçi 2. için niye Victus alınır bilmiyorum ama), orada haklısın. Fakat verdiğin örnekler ve özellikle attığın resimler yanlış.

Yüksek CPU gücüne gerek duyuyor artık yeni AAA oyunlar. Mesela CP77 110-120 watt bile çekiyor. Yine RDR2 saint Denis'de işlemciye yükleniyor. Daha bugün takılma sorunlarıyla karşılaşan bir kullanıcı gördüm. Bende kendi işlemcimde RDR2'de yaşadım o durumu. Limitleri kaldırınca düzeldi(işlemci yüksek watt degerlerine çıkmak istiyor ama cihaz ona izin vermiyor ve bir anda thorttle yiyor, bu sürekli tekrarlandığı için de bayağı sinir bozucu oluyor. Fakat AMD'de bu durum olmuyor genellikle. Zaten az limitli olduğu ve az watt çektiği için.) Yani işlemci performansı ve ne kadar limitli olduğu önem taşıyor. AMD işlemcilerde genellikle sorun olmuyor ama Intel'lerde durumu biraz kötü. Özellikle i5 13500H'da. 35watt a limitli😀

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı