Çözüldü Lenovo N500 laptop birdenbire kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MaviEkran126

Hectopat
Yer
Kırklareli
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel Pentium T3400 2.16 Ghz. NVIDIA GeForce 9300M GS Windows 10 2016 LTSB.
SSD veya HDD modeli
Sata HDD 340 gb
İyi Sosyaller. Bugün Windows 7'li 4 GB RAM'li Lenovo N500'ümü Windows 10'a yükseltmeye karar verdim. Her şey tamamdı, Windows yükleniyor ekranında çat diye kapandı. Daha önce de yükseltmeyi deneniştim. Hepsinde aynı olmuştu. Nedeni ve çözümü nedir?

Çözüm
Şahsi olarak 2 ayrı düşünce paylaşacağım.
İlk olarak sistemin termal bakım zamanı gelmiş olabilir, Windows yükleme sırasında aşırı ısındığı ve yeterince soğuyamadığı için kapanıyordur.
İkinci olarak anakart üzerindeki güç beslemelerinde sorun olabilir, sistem yükleme yaparken aşırı güç harcamaya çalıştığı ancak yeterince beslenemediği için kapanıyordur. Acer laptopta başımıza geldi, işlemci güç yönetimini %99 yaparak frekansı düşürdüğümüzde sorun çözülüyordu.
İlk olarak sistemin termal bakım zamanı gelmiş olabilir, Windows yükleme sırasında aşırı ısındığı ve yeterince soğuyamadığı için kapanıyordur.
İkinci olarak anakart üzerindeki güç beslemelerinde sorun olabilir, sistem yükleme yaparken aşırı güç harcamaya çalıştığı ancak yeterince beslenemediği için kapanıyordur. Acer laptopta başımıza geldi, işlemci güç yönetimini %99 yaparak frekansı düşürdüğümüzde sorun çözülüyordu.

Çözüm

Teşekkürler. Çözüm işaretliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı