Lenovo Ryzen 5 Notebook ile Overclock

AIDA64'den stres testine soktum ama oradan bakınca bir şey anlamadım açıkçası. Amduprof'dan ısısına baktım 74 derecede geziyor. Daha kurcalamayacağım. Yine GTA 5 ve World War Z oyunlarını oynayarak test yaptım. GTA 5'de 80 dereceyi görmedi en fazla 60 ile 70 arasında gezdi ama WWZ testini yapınca özellikle sürüler geldiği zaman 80 dereceyi gördü. Bence daha zorlamaya gerek yok istediğim sonuçlardı. Bundan sonra ısınma problemleri yaşayacağımı sanmıyorum. Sağol yardımın için.

Kendin mi düşürdün. Çözümünü falan yazsaydın.

Kendin mi düşürdün. Çözümünü falan yazsaydın.

Senin dediğini yaptım. Evet TDP değeri 35 olduğu zaman laptop belli bir süre sonra ısınıyordu. Şu an yaptığım ayarlar önerilenlerin altında olduğu için ısınma problemi olmaz diye düşünüyorum. Laptop daha 5 aylık. 2 veya 3 hafta sonra ısı yüzünden bozulmazsa bu ayarları daha da değiştirmeyeceğim. Bu overclock işlemini yapmadan önce laptop ısınmıyordu bu arada.

@Abdullahalvn_ Sorunun çözüldüğüne sevindim. İşlemciye düşük güç vererek ve belli hız sınırını ayarlayarak bu şekilde kullanabilirsiniz. Malum benim de R5 2500u var kısıtlı işlemci performans lazım olunca veriyorum gücü %99 şekilde kullanıyorum belli sıcaklıkta. Her işlemciye de farklı olduğu için rehber yapsam bile nasıl hazırlarım bilemiyorum.

Bir sıkıntı yaşamadıysanız ekran görüntüsü alıp paylaşabilir misiniz? Ben de Ryzen 5 3500U kullanıyorumda.

Ryzen 5 3500U için optimum ayarları paylaşabilir misiniz? Bize ve sonradan gelecek arkadaşlara yardımcı olur.

Hocam PC yi her açtığımda geçerli oluyormu benimde ryzen 5 3500u vega 8 apu var bide senin ram 1x8 mi yoksa 4x2 mi
Hocam PC'yi her açtığımda geçerli oluyor mu bir de senin RAM 1x8 mi yoksa 2x4 mü?
Hocam bendede aynı apudan var senin dediğin ayarları yaptım PC her açıldığında geçerli oluyormu yoksa sürekli aynı ayarları uygulama mı gerekicek birde sende çift kanalmı yoksa tek kanallı ram var

1-Benim tek RAM-çift kanal olarak çalışıyor.
2-Evet her laptopu kapattığında değerler sıfırlanır. Programdan ayarlarını kaydet ve her açtığında kaydettiğin ayarı aktif et.
3-!Çok önemli! Sakın 35V değerinin üstüne çıkma yakın değer de girme, ortalarında bir değer gir. Nasıl yaptığını bilmiyorsan hiç bulaşma YouTube'da ayarı var oradan kendi ayarını yap.

Tamam teşekkürler

programı nereden indirebilirim link atar mısınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…