Lenovo T5 BIOS görüntü sorunu

barisyild

Femtopat
Daha fazla  
Lenovo T5 model bir bilgisayar satın aldım ve bugün elime ulaştı, cihazı ilk çalıştırmamla birlikte görüntü gelmediğini fark ettim. bunun üzerinde kabloları çıkarttım. farklı kablolar denedim vs. 15-20 denemede (nasıl olduğunu anlamadığım bir şekilde) görüntü almayı başardım ve cihaza format attım.

CPU ve GPU'yu zorlayacak oyunlar ve uygulamalar denedim, herhangi bir performans sorunu yoktu, ardından BIOS'a girmek istediğimde fark ettim ki cihaz BIOS'a giriyor ancak görüntü vermiyor.
Bunun üzerinde bir de DisplayPort ile denemeye karar verdim ve DisplayPort bağladım ancak yine BIOS'da görüntü alamadım.
Sonrasında araştırdım ve Windows'u yeniden başlata tıklayarak BIOS'a girilebileceğini öğrendim ve sorunsuz çalıştı.

Şimdi sormak istediğim soru şu, bilgisayarı aniden kapandığı için muhtemelen işletim sistemi kurtarma modu tarzı bir moda girdi ancak görüntü alamıyorum muhtemelen sürücüleri tam olarak yüklemeden görüntü veremiyor.

HDMI kablosu değiştirme ve 1 televizyon, 2 monitör gibi kombinasyonlarla denedim sonuç hep sinyal yok oldu.

NVIDIA GeForce RTX 3070.​

Intel Core i7-11700F.​

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptoplarda kabloyla farklı monitöre görüntü aktardığınızda BIOS ekranında görüntü gelmeyebiliyor. Bu sistemin bozuk olduğu anlamına gelmez. Bazı laptoplarda F tuşları FN tuşuyla birlikte basarak tetikleniyor. BIOS tuşu neyse o tuşa basarken aynı zamanda FN tuşuna basılı tutmayı deneyin.

Son düzenleme:
Laptoplarda kabloyla farklı monitöre görüntü aktardığınızda BIOS ekranında görüntü gelmeyebiliyor. Bu sistemin bozuk olduğu anlamına gelmez. Bazı laptoplarda F tuşları FN tuşuyla birlikte basarak tetikleniyor. BIOS tuşu neyse o tuşa basarken aynı zamanda FN tuşuna basılı tutmayı deneyin.

Cihaz laptop değil, masaüstüdür.

Geri
Yukarı