Lenovo teknik Servisin verdiği uçuk fiyat

berkozdenn

Hectopat
Daha fazla  
Bende Lenovo Y50-70 var. Laptopun ekranında göz kırpmaları var ve daha önce yüksek ayarlarda 50-60 FPS aralığında oynadığım oyunları şimdilerde en düşük ayarlarda bile 18-20 aralığında oynatıyor. Bunların dışında ekstra olarak genel bir iç temizlik ve termal macun yenilenmesini istedim. Bana 2300 TL fiyat verdiler. Biraz fazla geldi. Garantisi biteli 2 ay olmuş. Kağıtta hangi parçalar değiştirileceği yazmıyor yarın arayıp öğreneceğim. Ve servisi iptal edeceğim. Üstelik bilgisayarımı almak için de 57 TL para istiyorlar. Herhalde adam soymak için yer arıyorlar. Sizden bilgi almak istedim yada yorum. Normal bir bilgisayarcıya götürmek istiyorum ama güvenemiyorum kimseye. Yada normal bir bilgisayarcı daha ucuza halleder mi onu da bilmiyorum. Sizce bu Servisin attığı bir kazık mı yada daha ucuza yaparlar mı bu sorunları. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi sorun ekran kartında gibi duruyor. Laptop tamirinden anlamam ama parçalar anakarta lehimli olduğundan bir parça kullanılamaz olduğunda tüm anakart değişir diye biliyorum. Ama PS3 tamirinde kullanılan BGA Makinesi lehimli parçayı ayırabiliyor bu yol ile sadece sorunlu parça değişebilir ama dediğim gibi PS3 tamirinde kullanıldığından işe yarar mı emin değilim. Ve laptop ekran kartı bulmak kolay değil hele senin laptopta ki ekran kartının aynısı olmalı.

Şimdi sorun ekran kartında gibi duruyor. Laptop tamirinden anlamam ama parçalar anakarta lehimli olduğundan bir parça kullanılamaz olduğunda tüm anakart değişir diye biliyorum. Ama PS3 tamirinde kullanılan BGA Makinesi lehimli parçayı ayırabiliyor bu yol ile sadece sorunlu parça değişebilir ama dediğim gibi PS3 tamirinde kullanıldığından işe yarar mı emin değilim. Ve laptop ekran kartı bulmak kolay değil hele senin laptopta ki ekran kartının aynısı olmalı.
Öncelikle cevabınız için teşekkürler. Evet dediğiniz gibi aynısı olması şart. Ve sorun büyük gibi gözüküyor. Yarın servisi arayıp detaylıca bilgi alacağım. Bga makinesini de bir araştırayım ben. Umarım ekran kartında vs sorun yoktur :(

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı