Lenovo ThinkBook 14 performansı düşük

kaanozc

Yoctopat
Daha fazla  

Arkadaşlar hepinize selam. Linkteki ürünü yıl başında satın aldım ve RAM'ini 16 GB'a yükselttim. İnternetten FPS, performans videolarını vs. izlediğim zaman cihaz inanılmaz performanslı gözüküyor. Ama ben bu performansı alamıyorum. Servisten bugün geldi termal macun yenilendi, fanlar temizlendi, BIOS güncellendi klasik bakım anlayacağınız. Fakat değişen bir şey yok. Biliyorum cihaz oyun oynamak için değil zaten oyun düşkünü birisi değilim bir kafam dağılsın diye Valorant girdim düşük ayarlarda korkunç performans verdi. Ekran kartını kullanmasına rağmen çok kötü bir sonuç aldım. Videolara bakıyorum FPS değerleri çok yukarılarda. Bunun sebebi ne olabilir? Artık kafayı yiyeceğim o kadar para verdik gösterilen performansın 1/4'ünü bile alamıyorum. Anlayanlar yardımcı olursa çok sevinirim. Özellikleri doğrudan buraya da yazıyorum:

i5 1135G7 işlemci.
16 GB RAM.
MX450 ekran kartı.

Performans modunda 120 FPS falan alıyorum en düşük ayarlar. Adam görünce 90'a düşüyor. 20 bile gördüm. Driverların hepsi güncel.

120 FPS o laptop için normal.

Performans modunda 120 FPS falan alıyorum en düşük ayarlar. Adam görünce 90'a düşüyor. 20 bile gördüm. Driverların hepsi güncel.

Şimdi bildiğim kadarı ile o tarz oyunlar daha çok işlemci odaklı olmalarından kaynaklı üstüne grafikleri en düşüğe almanızdan kaynaklı işlemci kullanımı tavan yapıyor olabilir bu durumdan kaynaklı olarak droplar meydana gelir olabilir. Bir başka durum ise işlemcinizin oyun odaklı olmaması sebebi ile güç tüketimleri diğer modellerden daha düşük olarak ayarlanmış ve kilitlenmiş olabilir yani YouTube'da izlediğiniz videodaki model sizin modelinizden daha fazla güç tüketimi yapabilen bir model olabilir.

Şimdi bildiğim kadarı ile o tarz oyunlar daha çok işlemci odaklı olmalarından kaynaklı üstüne grafikleri en düşüğe almanızdan kaynaklı işlemci kullanımı tavan yapıyor olabilir bu durumdan kaynaklı olarak droplar meydana gelir olabilir. Bir başka durum ise işlemcinizin oyun odaklı olmaması sebebi ile güç tüketimleri diğer modellerden daha düşük olarak ayarlanmış ve kilitlenmiş olabilir yani YouTube'da izlediğiniz videodaki model sizin modelinizden daha fazla güç tüketimi yapabilen bir model olabilir.
Birebir aynı özellikteki sistemin videosunu izledim hocam

Yeni konular

Geri
Yukarı