Lenovo ThinkBook G2 14 laptopa DDR4 RAM takılır mı?

burovezir

Hectopat
Daha fazla  
Lenovo ThinkBook G2 14 inç bilgisayarıma 2. el bir RAM almak istiyorum. Uyumlu olur mu acaba sıkıntı çıkarır mı? Benim bilgisayarımda sanırsam Samsung markalı RAM var. Alacağım ise Micron marka.

Edit: Ramin markası Hynix
Benim bilgisayarımdaki RAM:

benim ram.png

Bu da alacağım RAM:

alacak ram.jpeg

Son düzenleme:
Sizinki için SPD sekmesini de atar mısınız?

CPU-Z programında o kısım bende gözükmüyor. Başka program ile bakma şansım var mı?
Elbette var. Linkteki programı indirip kurun. Daha sonra SS atın.

Buyrun:
Elbette var. Linkteki programı indirip kurun. Daha sonra SS atın.

ram expert.png

Tamamdır hocam. Sizde Hynix çip RAM var. Micron ile birlikte çalışanı gördüm. Attığınız ile aynı değerde. Kingston RAM'ler de olabilir. Fakat bazen farklı çip olarak gelebiliyor. Bulabildiğim bir belleği atayım. Bütçeye göre alınabilir.
n11.com'dan SK Hynix HMA81GS6DJR8N 8 GB DDR4 3200 MHz Ram seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!

Tamamdır hocam. Sizde Hynix çip RAM var. Micron ile birlikte çalışanı gördüm. Attığınız ile aynı değerde. Kingston RAM'ler de olabilir. Fakat bazen farklı çip olarak gelebiliyor. Bulabildiğim bir belleği atayım. Bütçeye göre alınabilir.
n11.com'dan SK Hynix hMA81GS6Djr8n 8 GB DDR4 3200 MHz RAM seçtim! Alışverişin uğurlu adresi'nde fiyatlar harika!

Hocam teşekkür ederim cevap için. Attığınız RAM'i almak isterdim fakat bütçem bilgisayarı yeni aldığım için sıkıntı. RAM'i zaten arkadaşım satıyor bir miktar indirim yaparım dedi. Eğer çalışacaksa bu ürünü alacağım. Marka uyumsuzluğu çıkmaz ise CL değerleri sıkıntı çıkarmaz değil mi? Bilmediğim için soruyorum.

Hocam teşekkür ederim cevap için. Attığınız RAM'i almak isterdim fakat bütçem bilgisayarı yeni aldığım için sıkıntı. RAM'i zaten arkadaşım satıyor bir miktar indirim yaparım dedi. Eğer çalışacaksa bu ürünü alacağım. Marka uyumsuzluğu çıkmaz ise CL değerleri sıkıntı çıkarmaz değil mi? Bilmediğim için soruyorum.
O zaman tamamdır. Uygun fiyatlı ise alabilirsiniz. Değerleri aynı.

O zaman tamamdır. Uygun fiyatlı ise alabilirsiniz. Değerleri aynı.

Hocam size çok teşekkür ederim. Bilgisayarın içini biraz zorlanarak açtım ve RAM'i alıp taktım. 12 GB çift kanal olarak gözüküyor. İçini açmışken depolamayı da yükselttim. The Crew 2 de 30-40 arası alıyorken 60 sabit almaya başladım. PES 2021 de ise 40-50 arası alırken 60 sabit almaya başladım. RAM yükseltmek bilgisayara hayat verdi.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı