Lenovo ThinkCentre A70 sistem RAM'leri tanımıyor

amdlaynar

Centipat
Daha fazla  
Anakartım ve işlemcimin desteklediği maximum RAM miktarı 8 GB. 10 tane farklı RAM denediğim halde tanıtamıyorum. Elimdeki anakartta BIOS güncelleyemedim. Ne yapabilirim?

Not: Sistem 4+4 GB RAM takıldığında tepki vermiyor.

Anakart: Lenovo ThinkCentre A70: 7846A3G
İşlemci: E7500

Elinizdeki RAM'ler kaç MHz? İşlemciniz Max 1066MHz destekliyor anakartınız OEM olduğu için çok fazla bir bilgi yok hakkında fakat satış sitelerinden bulabildiğim kadarı ile bilgisayarınız 8 GB RAM desteklemekte farklı MHz'ler ile farklı portları deneyebilirsiniz.

Elinizdeki RAM'ler kaç MHz? İşlemciniz Max 1066MHz destekliyor anakartınız OEM olduğu için çok fazla bir bilgi yok hakkında fakat satış sitelerinden bulabildiğim kadarı ile bilgisayarınız 8 GB RAM desteklemekte farklı MHz'ler ile farklı portları deneyebilirsiniz.

Şu an üstünde takılı olan RAM'lar 1333 MHz.

1600 MHz ve 1333 MHz olmak üzere on adet 4 GB RAM denedim.

Net sonuç alıp alamayacağınızı kestirmek zor ancak BIOS sürümünü güncellemenizi tavsiye ederim.
ilgili sürümler
Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda uyumlu BIOS dosyaları bunlar ancak model numaralarını ve sürümlerin verdiği sonuçları araştırmanızı tavsiye ederim zira BIOS güncellemesi cihazınıza zarar verebilir eğer bu olursa EEPROM flash cihazına ihtiyacınız olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı