Lenovo Thinkpad E15 gen2 için RAM önerisi

stormcrow

Zeptopat
Daha fazla  
Lenovo E15 gen2 model laptopun Ryzen 3700U işlemcili versiyonuna sahibim. Laptopumun içinde lehimli bir şekilde 8 Gigabyte RAM bulunuyor. Bu RAM'in Samsung markasının M471A1G44AB0-CWE modeli olduğunu öğrendim ancak aynı marka ve modele sahip RAM bulamadım. Takacağım RAM'in Dual Channel olarak çalışmasını istiyorum. Bana bu özelliklere uygun bir RAM önerebilir misiniz?

Dosya Ekleri

• ram.PNG
    ram.PNG
    22,1 KB · Görüntüleme: 84
3200 Mhz, DDR-4, So-DIMM, 16GB, Kingston veya Crucial RAM almanızı öneririm. Mümkünse RAM takmadan önce en güncel bios'u kullandığınıza emin olun. Ram uyumluluk sorunlarından kurtulmuş olursunuz.

Ref:

Öncelikle cevap için teşekkürler. 16 gigabyte model önermişsiniz. Ben de ilk başta 16 gigabyte takviye yapıp daha uzun ömürlü bir sistem oluşturmak istemiştim ancak dual channel için 8+8 kullanmanın daha performanslı olacağını yazan birkaç yazı okudum. Bu yüzden 8 gigabyte ram almaya yöneldim.

Evet ben de bu linki yer işaretlerine ekledim. Akşama ya buradan ya da bilendenal'dan satın alacağım bir sıkıntı olmazsa, teşekkür ederim.

Merhaba,

Thinkpad E serisi dual-channel kullanım için düşünülmeden üterilmiş bir seri. Dual-Channel kullanım için tavsiye edilen şey her iki ram'in de aynı marka/model/seri den olmasıdır. Bu yüzden T serisi thinkpad'lerde iki tane ram slotu bulunur her ikisini değiştirebilesiniz diye.

Zaten bu yüzden birsürü farklı Thinkpad serisi mevcut. Herbirinin diğerine göre farklı bir üstünlüğü / eksikliği mevcut. L, E, P, X, Yoga, Book serisi gibi farklı ihtiyaçlar, amaçlar için üretilmiş.

Tavsiyem 16GB uyumlu ram alıp, çıkabileceğiniz maksimum ram miktarına çıkmanız olur. Bu size daha fazla getiri sağlayabilir.

Merhaba,

Thinkpad E serisi dual-channel kullanım için düşünülmeden üterilmiş bir seri. Dual-Channel kullanım için tavsiye edilen şey her iki ram'in de aynı marka/model/seri den olmasıdır. Bu yüzden T serisi thinkpad'lerde iki tane ram slotu bulunur her ikisini değiştirebilesiniz diye.

Zaten bu yüzden birsürü farklı Thinkpad serisi mevcut. Herbirinin diğerine göre farklı bir üstünlüğü / eksikliği mevcut. L, E, P, X, Yoga, Book serisi gibi farklı ihtiyaçlar, amaçlar için üretilmiş.

Tavsiyem 16GB uyumlu ram alıp, çıkabileceğiniz maksimum ram miktarına çıkmanız olur. Bu size daha fazla getiri sağlayabilir.
Verdiğiniz detaylı bilgi için teşekkür ederim. Dün akşam bu yazıyı okuduktan sonra 16 gigabyte Kingston ram sipariş ettim. Umarım beklediğim performans artışını görebilirim.

Geri
Yukarı