Lenovo Thinkpad vs Dell Latitude vs Dell Vostro

Hangisini almalıyım?

• Dell Vostro

• Dell Latitude

• Lenovo Thinkpad

• Diğer (lütfen önerinizi yazın)

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

Randroid

Centipat
Merhabalar. İlk defa laptop alıcam. Bu işlerden pek anlamıyorum işin doğrusu. Seneye bilgisayar mühendisliği okumayı düşünüyorum ona göre bir laptop almaya niyetlendim. Bütçem max 5 bin lira. Kendimce yaptığım araştırmalar sonucunda bu 3 laptop arasında kararsız kaldım. Sizce hangisini almalıyım ya da max 5 bine alabileceğim daha iyi bir laptop var mıdır? Yardımcı olursanız çok sevinirim gerçekten. Değerli tavsiyelerinizi bekliyorum.

1-)
2-)
3-)
Neden kimse ilgilenmedi yav :( neyi yanlış yaptım
Bhgg

Son düzenleme:
Bulduğun modellerin bilgisini google'da yanlarına notebookcheck ekleyerek aratırsan modellerin incelemesine ulaşırsın notebookcheck sitesinde.
Donanımların aynı olması performanslarının aynı olacağı anlamına gelmiyor. Öncelikle 3'üne ait incelemeyi(varsa) oku, belki ilk elemeyi sen yaparsın.Yerinde olsam seçtiğim modellerde RAM upgrade şansı var mı diye de bakarım çünkü bazılarında boşta slot olmadığı gibi RAM de anakarta lehimli oluyor. Bulduğun Lenovo'da bu tip bir olumsuzluk yok mesela, diğerlerine bakmadım.

Sürekli taşıyacaksan laptop ve adaptör ağırlığı da bence seçim kriterlerine eklenebilir. Panel yansıması, ışık seviyesi, çözünürlüğü, klavye de senin için önemli olmalı.

Pil süresi de atlanmamalı, adaptörsüz kullanım hedefi var ise.

Son düzenleme:
Bulduğun modellerin bilgisini google'da yanlarına notebookcheck ekleyerek aratırsan modellerin incelemesine ulaşırsın notebookcheck sitesinde.
Donanımların aynı olması performanslarının aynı olacağı anlamına gelmiyor. Öncelikle 3'üne ait incelemeyi(varsa) oku, belki ilk elemeyi sen yaparsın.Yerinde olsam seçtiğim modellerde RAM upgrade şansı var mı diye de bakarım çünkü bazılarında boşta slot olmadığı gibi RAM de anakarta lehimli oluyor. Bulduğun Lenovo'da bu tip bir olumsuzluk yok mesela, diğerlerine bakmadım.

Sürekli taşıyacaksan laptop ve adaptör ağırlığı da bence seçim kriterlerine eklenebilir. Panel yansıması, ışık seviyesi, çözünürlüğü, klavye de senin için önemli olmalı.
Teşekkür ederim hocam, dikkate alıcam dediklerinizi.

Hocam bi de 5400 e şunu buldum. Nasıl sizce? Acer

Son düzenleme:
Fiyatı 5999 olarak yazıyor. Belirttiğim sitede incelemesi var. Kastettiğin ürün belki budur: Acer Nitro AN515-52 Intel Core i5 8300H 8GB 256GB SSD GTX Fiyatı

Seçimlerinin bazılarında tek(işlemci üzerindeki) bazılarında çift ekran kartı mevcut. Bu sana fiyat, ekstra laptop ve adaptör ağırlığı olarak da yansır. Önceliklerini belirlemen gerek. SSD olarak 256GB altının yeteceğini sanmıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı