Lenovo V33015IKB laptopun fanları çok sesli çalışıyor

• Konuyu başlatan lesty
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 194

lesty

Hectopat
Herkese merhaba.

Lenovo V-330 15ikb model laptopumun fanı sürekli çok gürültülü bir şekilde çalışıyor. Geçen günlerde başka bir problemden içi açılmıştı hazır içi açılmışken temizleyeyim dedim ama zaten tertemizdi. Arka planda hiçbir uygulama çalışmıyor, CPU kullanımı masaüstünde %1-2 iken bile fan durmuyor hiç. HWMonitor'de işlemci çekirdek hızları 30 derecede, diğer parçalar da aynı çok soğuk. Güç yönetiminden işlemci ısınmadığı, kullanılmadığı halde %50'ye getirdim, fan soğutma ilkesini de edilgen-passive yaptım ama yine değişiklik olmadı. Ne prizde ne bataryada kullanırken veya farklı güç modlarında farklılık olmuyor. Aynı zamanda fandan çıkan hava da buz gibi bilgisayarın kendisi de buz gibi. Zaten bilgisayar ilk açıldığında da başlıyor otomatik olarak. O kadar gürültülü çalışıyor ki boş yere iş yapmak mümkün değil, iki dakikada kafa şişiriyor.

Bu arada yeni Windows temiz kurulumu yaptım her Driver'ı güncelledim, BIOS güncel. Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Termal macun bittiğinde oluyor. Termal macunlarını yenile. (aynı cihazı kullanıyorum. MX4 ile yenilediğimde (7 ay önce falan) kesilmişti. Şu sıralar ısındığında yine fan açmaya başladı)

Hocam ama zaten 30-35 derece arasında sıcaklıklar. Sizde sıcaklıklar ne alemdeydi?
Cihazı serin tutmak için açıyordu bende fanı. Ama macun değişince kesildi tak diye. Sıcaklık kontrolü yapmadım açıkçası.
Güncelleme:

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı