Çözüldü Lenovo Y27-30 görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Jimmy Hopkins

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Bullworth Academy
Dostlar selam. Monitörü daha yeni aldım ve kurulumu yaptım. Power kablosunu ve HDMI to DP kablosunu laptopıma bağladım. Fakat hiçbir şekilde görüntü gelmiyor. Monitörü açtığımda "standby mode" ibaresi gelip kapanıyor. Yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim.

Kullanmış olduğum kablo: Amazon.com.tr

Laptop: Lenovo IdeaPad Creator 5i ve Özellikleri | Lenovo Türkiye

Monitör: Lenovo Legion Y27-30 66F8GAC3TK 27'' 0.5 ms Full HD IPS Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Elinizde varsa normal bir HDMI kablosu ile bağlamayı deneyin. Şu an bu bağlantıda iken laptop açıkken Windows+P tuşuna basıp ekranı ikinci ekrana vemeyi denediniz mi?
Evet hocam denedim olmadı ozaman bi HDMI kablosu ile deneyeyim.

Dönüştürücüde veya laptopın görüntü çıkışında bir problem olabilir. Monitörün girişinin sağlamlığını evdeki uydu alıcıdan çıkan HDMI'a bağlayıp test edebilirsiniz.
Tamamdır hocam deneyeceğim.

Elinizde varsa normal bir HDMI kablosu ile bağlamayı deneyin. Şu an bu bağlantıda iken laptop açıkken Windows+P tuşuna basıp ekranı ikinci ekrana vemeyi denediniz mi?
Dönüştürücüde veya laptopın görüntü çıkışında bir problem olabilir. Monitörün girişinin sağlamlığını evdeki uydu alıcıdan çıkan HDMI'a bağlayıp test edebilirsiniz.
Hocalarım, HDMI kablosu ile denedim görüntü geldi. Elimde ki HDMI to Display kablosunu iade edip yeni bir kablo aldım fakat hala gelmiyor. Standby Mode'a geçip kapanıyor.

Son düzenleme:
Yok hocam tekrardan aynı kablodan aldım belki almış olduğum kablo sorunludur diye ama yine aynı hatayı aldım. Cihazımda HDMI dışında başka bir port yok ne yazık ki.
Bu kablolar tek taraflı mı çalışıyor acaba?
Bu arada, neden iki tarafı da HDMI olan bir kablo kullanmıyorsunuz onu anlamadım?

Sorunuzu anlamadım?
Şimdi hocam şöyle ki 2 farklı HDMI to DP kablosu kullandığımda monitör kendini standby mode’a alıyor. Direkt normal olarak HDMI kablosu kullandığımda görüntü geliyor fakat hiçbir özelliğinden (180hz, mprt vs.) yararlanamıyorum. HDMI to DP takar takmaz yansıtı seçiyorum ama kendini uyku moduna alıp ekran gidiyor. Ayrıca bilgisayar monitörü tanımıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı