Lenovo Y50-70 macOS El Capitan SSD Boot Sorunu

Bilgisayarı açtığınızda karşınıza gelen Clover ekranında iken; sırasıyla "ACPI Patching Menu" --> "DSDT Fix Mask" --> burada bulunana işaretlemeleri (varsa) kaldırın. Yine Clover ekranında iken sırasıyla; "Graphics Injection" kısmında bulunan işaretlemelere dikkat ederek, "igplatformid" ile "Fake ID" kısmını düzenleyebilir veya silebilirsiniz. Unutmayın bu işlemler bir sonraki önyükleme işleminde eski haliyle gelecektir.
Cevabınız için teşekkürler. Yeni deneme fırsatım oldu. Ancak yine başaramadım hocam. config.plist dosyasındaki IGFX değerini forumdaki çözüme göre değiştirdiğimde, yarıdan biraz daha fazla dolup donuyor. Clover ekranında Fake ID, değiştirdiğim değerle aynı oluyor. Ancak igplatformid 00000 şeklindeydi. Bende onu yine 0x46... şeklinde giden FakeID değeri ile aynı yaptığımda sistem açıldı ancak yine 7 MB gözüküyor :) Nerede hata yaptığımı bulamadım bir türlü...

Aşağıdaki adreste bulunan mesajımı kontrol ediniz.
Toshiba L70A-13E macOS Ekran Kartı Geçişinde Donma
Teşekkürler hocam, hemen deniyorum. Bu arada sorunun büyük ihtimalle ig-platform-id'den kaynaklanıyor olabilir. Intel HD Graphics IGPlatfomID Veritabanı linkindeki tüm id'ler deneyemedim ama bazısında yukarıdaki menubar şeffaf oluyor ama grafik hemen bozuluyor, kullanılabilir değildi. Şimdi sizin attığınız config'i deneyeceğim.

Edit : Hocam paylaştığınız config çalışmadı, peşine eski config dosyasını kopyaladım. Clover Configurator ile ig-platform-id'lerden 0A260005'i denedim ve görüntü düzeldi. Şimdi 1536 MB görüyor. Ancak ara sıra üst toolbar'da görüntü bozuluyor, hafif çizgiler çıkıp hemen düzeliyor. Normal mi acaba? @blackandyellow

Son düzenleme:
Şöyle göstereyim hocam :) Bu arada yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Siz olmasaydınız ig-platform-id değiştirmek ne onu bile bilmeyecektim. :) @blackandyellow
Ekran Resmi 2017-03-23 23.09.18.png

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı