Lenovo Y50 ısınma sorunu

alfonyonzo55

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Arkadaşlar, iyi forumlar. Bundan bir kaç kere de ortalama aynı olay hakkında konu açmıştım. Ama sorunlarım giderilmiyor, aksine şaka gibi sonuçlarla devam ediyor. Bundan önce cihazımı servise yolladım, iade için. Oyunlarda anlık takılma klavye de ısınma gibi sorunlarım vardı.
Ama şimdi cihaz normalde de ısınıyor. Mesela ekran kartı 71 dereceyi geçmezdi şimdi 85 derece oluyor. İşlemci ortalama 83 derecelerde oluyordu, şimdi ise 93-95 dereceyi buluyor.
Sorunlarım bulunmayınca çağrı merkezini arayıp sorunlarımı ben gösterebilir miyim? Diye izin aldım. Ümraniye'den Mecidiyeköy'e kadar gittik. Ama bu sefer de içeri alınmadım. Sadece tekrar servise verdim. İşin garip tarafı servis 95 derece sıcaklığa normal diyor.
Sonra eve geldik. Çağrı merkezini arayıp durumu bildirdik. Çağrı merkezi teknik servise bağladı bizi. Bu sefer de 95 derece sıcaklıkta bilgisayar patlar denildi. Resmen dalga geçiyorlar. Kullandığı programda sorun vardır dediler. Ama hep AIDA64, MSI Afterburner gibi programlarla test ediyorum. Acaba bunlar sıcaklıklara boşta iken falan mı bakıyorlar? Ben çok kararsız kaldım. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim. Sıcaklık artınca bariz şekilde kasma oluyor. Oyundan çıkıp tekrar girince düzeliyor.

Anladığım kadarıyla ısınma sorunu var. Termal macun ve fan temizliği yapın yada teknik servise yaptırın ama en iyisi kendiniz yapmanızdır. Teknik servisde hata yapılabikiyor ayrıca yüksek fiyatlar istenebiliyor. Sonra temiz bir format atın driverlerı yükledikten sonra sisteminizi stres teste sokun bunları yaptıkdan sonra sonucu yazın hocam.

Daha 5 aylık cihaz. Ve şuan serviste. Açıkçası ben yapmak istemiyorum, termal macun işini. Sorunum sadece ısınma değil zaten. İade konusun da neler yapabilirim?

Bunu aldığın yerle görüşmelisin sikayetlerini detaylı bir şekilde anlatırsın eğer 3-4 defa ard arda servise verdiysen bazı yerler ürün değişimi yapıyor.

Eğer bunların hiçbiri işe yaramazsa tüketici haklarına başvurmayı denersin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı