Lenovo Y5070 vs Asus N550JK?

Monster sürücü bakımından affedersiniz patates.
Ama Lenovo'nun soğutması çok iyi.
Ve biraz daha yüksek donanıma sahip :)

Lenovo önde, yalnız ekran kartı 4 GB demişsiniz. Kepler olabilir. 2 GB olan sürümü Maxwell. Biraz daha performanslı ve ısı yönünden sorun yaşamak istemiyorsan maxwell mimari yapılı ekran kartlarına yönelmeni tavsiye ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Almışken şöyle bir canavar almanızı isterdim.

MSI GE62 2QE-072XTR Apache Core i7-4720HQ 8GB 1TB GTX965M 2GB 15.6" Full HD FreeDos | sanalmarketim

Ama madem Asus ile Lenovo arasından seçiyorsunuz benim tavsiyem Lenovo.

Arkadaş güzel önermiş. Bak bu ürün eğer oyun için alıyorsan, ekran kartı ve killer ethernet gibi özellikleriyle daha da öne geçiyor. Eğer bütçen 4.000 tl ise ve oyun istiyorsan bunu al ama. 8 GB RAM oyunlar için zaten ziyadesi ile yeter ve sonradan RAM ekleyebilirsin de.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar yorumların hepsini okudum. Lenovo hakkındaki olumlu görüşlerinize katılmıyorum. Bilgisayarı alacak olan arkadaşa tavsiyem alacağın ürüne bir dokun öyle karar ver. Şimdi lenovonun eksilerini konuşalım. Bir mağzaya gittim sistem boşta çalışıyor ortam oda sıcaklığında ve klavyesinin üstünde bütün sıcaklığı gösteriyor. Bir de oyun oynadığınızı düşünün.... Bu bilgisayarla ilgili yaşanan sorunlardan biri ise oyun oynarken sistemin anlamsız yere 1 ila 5 sn arasında takılması sonra devam etmesi...

Asusa gelecek olursak N550jk oyun bilgisayarı değil office ve multimedya bilgisayarıdır. Asusun g751 modelini İstanbul bilişimde aratirsan gtx860m ekran kartlı modeli 3200 civarı bir paraya satılıyordu araşrır derim.

monster almanı tavsiye ederdim monster urunlerinde sorun cıksa dahi müsteri hizmetleri cok iyi ilgileniyor birde asus almanı tavsiye ederim uzun süre performans verecek bilgisayar sıkıntı cıkarmaz asus ama lenovo cıkarabilir

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı