Lenovo Yoga 700 BIOS'a Girememe

MrRich

Kilopat
Lenovo Yoga 700 cihazı kapalıyken güç tuşunun altında bulunan Novo tuşuyla (bilgisayar kapalıyken basılınca) 4 seçenekli bir menü açılıyor.
Bilgisayar temizleme amaçlı sökülmüş olduğu için internetten bulduğum resmi atıyorum.
novo-button-4.jpg

Bu menüden BIOS Setup veya Boot Menu tuşuna tıkladığım zaman menu kapanıyor BIOS açılmaya çalışıyo fakat siyah ekranda kalıyor. Ne yaptıysam BIOS'a veya boot menüye giremedim bundan dolayı da bilgisayara USB ile format atamıyorum.

• Windows 10 altından ayarlar>kurtarma menüsünden gelişmiş yeniden başlatma kullanıp UEFI yazılım donanım değiştirme bölümüyle açmayı denedim yine siyah ekranda kaldı.
  • Klasik F2 tuşuna sürekli basarak açmayı denedim yine siyah ekranda kaldı.
  • Windows 10 üzerinden BIOS update yapmayı düşünüyorum fakat yapana kadar belki bir çözüm önerisi gelir diye konu açmak istedim belki BIOS update sorunumu çözmeyebilir.
(BIOS pilini çıkarmak ve cihazı temizlemek için söktüm fakat BIOS pili yok ya da anakartın arka kısmında kaldı)

Son düzenleyen: Moderatör:
Pili ve şarjı söküp 5 dakika bekledikten sonra geri takıp deneyin. Olmazsa Windows üzerinden BIOS güncellemesi yapın.
Pili ve şarjı söküp daha uzun süre beklemiştim fakat çözüm getirmedi. Son çare windows üzerinden bios update yapmak.
Eski bir cihaz olmasına rağmen 2018 yılında çıkan BIOS update ile sorunum çözüldü. Teşekkürler.
14" Lenovo Yoga 700 için link bırakıyorum sorun yaşayan varsa bunu kurabilir 06 Sep 2018 tarihli Critical BIOS Update:
https://pcsupport.lenovo.com/us/en/...yoga-series/yoga-700-14isk/downloads/ds105180

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı