Lenovo Z50-70 Laptop İşlemci Değişir Mi?

Baki okur

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Rampage PSU
Daha fazla  
Arkadaşlar Lenovo Z50-70 i5 4210'u 8 GB RAM özellikli bir laptopum var son günlerde menteşenin olduğu yer kırıldığı için tamirciye verdik ama öyle bir şey çalan bir abimiz değil tanıdık bir arkadaşımız ve bilindiktir. Laptop son günlerde oyunlarda kasma falan oluyordu. Ben laptopu 2.el almış biri olarak içini hiç temizlemedim birçok oyun oynadim. Tamirciye verdik laptopu içini açmış menteşesi yapmış işlemcinin olduğu kişinin üstü yanmış kararmış sipsiyah olmuş. Baska laptoptan çıkma bir işlemciyi takacagini dedi. Benim bildiğim laptop işlemcileri değişmiyor bu iş nasıl olacak merak ediyorum görüşlerinizi bekliyorum.

Her laptopta işlemci anakarta lehimli olmaz soketli onlar da vardır. Eğer sizinki de soketliyse aynı işlemciyi alıp hasarlı olanın yerine takar.
Edit: Şimdi internetten işlemcinize baktım anakarta lehimli sizin işlemciniz. Nasıl değiştirecekmiş acaba tamirci bir sorun bence :D.

Bende Z580 vardı. 3210M işlemci lehimli değildi fakat seninkini bilmiyorum u serisi lehimlidir muhtemelen.

Arkadaşlar Lenovo Z50-70 i5 4210'u 8 GB RAM özellikli bir laptopum var son günlerde menteşenin olduğu yer kırıldığı için tamirciye verdik ama öyle bir şey çalan bir abimiz değil tanıdık bir arkadaşımız ve bilindiktir. Laptop son günlerde oyunlarda kasma falan oluyordu. Ben laptopu 2.el almış biri olarak içini hiç temizlemedim birçok oyun oynadim. Tamirciye verdik laptopu içini açmış menteşesi yapmış işlemcinin olduğu kişinin üstü yanmış kararmış sipsiyah olmuş. Baska laptoptan çıkma bir işlemciyi takacagini dedi. Benim bildiğim laptop işlemcileri değişmiyor bu iş nasıl olacak merak ediyorum görüşlerinizi bekliyorum.
Güvenilir ise neden soruyorsun bize :D dikkatli ol kimseye güven olmaz bu devirde. Sorunun cevabı evet laptop işlemcisi lehimli değilse ve soket uyuyorsa değişebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı