Lenovo Z50-70 SSD taktıktan sonra BIOS açılmıyor

swops

Hectopat
Lenovo Z50-70 laptop kullanıyorum, sistemi açtığımda BIOS'a giremiyorum novo tuşuyla falan da denedim, olmuyor. Lenovo ekranında kalıyor (Windows'da açılmıyor).

Sistem başlatımı bu şekilde çalışır. Yüksek ihtimalle BIOS SSD'yi desteklemiyor.

aynı sorunu bende yaşıyorum, SSD taktım lenovo logosundan ileri gidemedi bilgisayar bios da çalışmıyor. Denediğim çözüm yolları ;
  • Kendi üzerinde olan HDD geri taktım olmadı,
  • Sıfırdan bir HDD kurdum başka bilgisayarda sonra geri kendi bilgisayarıma taktım olmadı,
  • BİOS sıfırladım (pil çıkarma) olmadı
Devamını nasıl getirebilirim ? Bu sorunu nasıl çözebilirim. Lenovo Support ile temasa geçtim onlar bir cevap bulamadılar. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim.
@Recep Baltaş her konuda çözümlerinizi çok beğendim bu konuda da bize yardımcı olabilirseniz çok mutlu oluruz.

Son düzenleme:
DVD-rewiter bölmesini söküp HDD Caddy alarak DVD-rew yerine bağlamayı deneyin. Çünkü Z5070 cihaz bende de var. Eski HDD yerine SSD taktım. Eski HDD'yi de söküp HDD Caddy ile DVD-rewiteri iptal edip orada da depo olarak kullanmaktayım.

Not: SSD ve HDD'yi diskpart komutu ile baska PC'de clean yapmanızı öneririm.

Sorunu çözdüm arkadaşlar burada yardımlarınız için teşekkür ederim ama sorun BİOS'da çıktı. BİOS güncellemesi ile sorunu çözüme kavuşturdum.
bilgisayar tamircisi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…