Lenovo Z500 Anakart Aşırı Isınma Sorunu

kalecgos122

Kilopat
Daha fazla  
İyi günler technopat sosyal sakinleri lenovo Z500 marka ve modelli dizüstü bilgisayara sahibim. Tam özeliikleri ;

i7- 3632QM
1TB 5200 RPM HDD
6 GB RAM
GT 740 64 - Bit ekran kartı:/

Özellikler ortanın biraz altında evet dogrudur . Fakat benim sıkıntım şu Speecy adlı uygulamada Castlevania Lords of Shadow 2 oynarken anarkatımın sıcaklığının 85 lere kadar çıktığını farkettim. Elimi bilgisayarın hava çıkış bölgesine tuttuğumda bayağı bir sıcak hava üflediğini gördüm. Şimbi benim asıl sorum şu,ben önceden saatlerce Bioshock infinite oynadım bu bilgisayarda ve bana mısın demedi hiç bu kadar ısınmıyordu. Fakat eski masaüstü bilgisayarımdan kalma Led Monitörü bağladığımdan beri böyle ısınma problemleri yaşıyorum. acaba bu ısınmaların sebebi bu ekran olabilir mi ? Değilse nedir , ne değildir aydınlatırsanız çok sevinirim. İyi günler, teşekkürler.

bağlamamın sebebi kendi dizüstü bilsayarımın ekranının 15.6 inç olması. Çok küçük ve kalitesi düşük.

Neden Monitör bağlıyon? evet sebeb o GPU'yu yakarsın öyle kullanma.
bağlamamın sebebi kendi dizüstü bilsayarımın ekranının 15.6 inç olması. Çok küçük ve kalitesi düşük.

hocam şu an monitör ü söküp girdim ve sıcaklık değerlerinde hiç bir değişiklik olmadı. GPU oyundayken 65 boştayken 50 hiç yükselmiyor.
bu durum Yarı iletkenlerdeki klasik sorun bir kere çok yüklenirsen o şekil devam eder daha önce ısınması nasıldı ama oyunda 65 normal.

Lenovo Z500 modeline sahip başka bir arkadaşımdada aynı sorun var . Monitörsüz kullanıyor hocam. Hocam 85 e kadar çıktı daha da çıkmadı
bu durum Yarı iletkenlerdeki klasik sorun bir kere çok yüklenirsen o şekil devam eder daha önce ısınması nasıldı ama oyunda 65 normal.

Sorun değil aslında Gpu Ananakartın üzerinde lehimli olmasından bu durum oluyor yaz sıcaklarında normal.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…