Çözüldü Lenovo Z500 kaç GB RAM destekliyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Ben de benim z500 icin bi arastirma yaptim, suan cihazin icini actim ve ram lerin ikiside elimde. 2 adet 8gb 1600mhz ddr3 1.35v ram sparas ettim. Icinden cikanlar 1.5v ama kit olarak degistirirsek bi problem olmazmis! Ssd ve ram guncellemesi yapip detayli ic temizlik ve termal macun yenilemesi sonrasi toparlayacagim. Umarim istedigim sonuca ulasir maskineyi sahlandiririm. Sinir krizi gecirtiyor bana suan :))
Zaten piyasada 1.5v RAM pek kalmadı eski 1.5v laptoplar 1.35v RAM'lerin 1.5v desteklemesi sayesinde çalışıyor ama aksi durumda yani yeni 1.35v destekli laptopa 1.5v RAM takarsan çalışmaz.

Zaten piyasada 1.5v RAM pek kalmadı eski 1.5v laptoplar 1.35v RAM'lerin 1.5v desteklemesi sayesinde çalışıyor ama aksi durumda yani yeni 1.35v destekli laptopa 1.5v RAM takarsan çalışmaz.
Bilgilendirme icin tesekkurler! Yeni bisey ögrenmis oldum :)

*güncelleme
16 gb 1600 timatech ram ve Kingston 480 gb ssd taktim, detayli ic temizlik ve termal macun yenilemesinden sonra makineyip toplayip win 10 temiz kurulum yaptim... suan hizi ve gucu beni tatmin edecek duzeye eristi ama bi problem var...
Lenovo support dahil bicok yere bakmama ragmen Bu surucunun win 10 icin olanini bir turlu bulamadim ve win 8.1 onani yukleyip denedim o da isen yaramadi... bu konu hakkinda tecrube ve bilgi sahibi ovan varmi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı